Moravská Pálava se stala šampionem v Izraeli!

Brno, 21. února 2024 – S novým rokem odstartovaly také mezinárodní soutěže vín. První letošní proběhla v lednu v Izraeli a moravská a česká vína hned zaznamenala mimořádný úspěch. Ze soutěže Terravino 2024 si přiváží šampiona, zvláštní cenu za nejlepší šumivé víno soutěže a skvělých 6 velkých zlatých, 17 zlatých a 34 stříbrných medailí.

vino izrael soutez nvc

Mezinárodním šampionem soutěže se stala Pálava 2021 ledové víno z Vinných sklepů Lechovice, která je s 94 body také nejvýše hodnoceným vínem z České republiky. Uznání si zaslouží i Chateau Bzenec za zvláštní cenu pro nejlepší šumivé víno soutěže, kterým se stal křišťálově čistý ryzlinkový sekt Chateau Bzenec brut 2017.

„Původně plánovaný termín soutěže byl příliš krátce po palestinskému útoku na hudebním festivalu. Nezbylo tak, než soutěž odložit a z Terravina 2023 se tak stalo Terravino 2024. Je ale dobře, že se nakonec soutěž podařilo uspořádat. Zejména pak pro naše vinaře, protože tato soutěž je opravdu vysoce ceněna a oni dosáhli mimořádného úspěchu. Dali tím o sobě vědět i v pro nás vzdálenější části světa, kterou si mnozí s vínem ani nespojují,“ komentoval soutěž JUDr. Luboš Bárta z Winesupporter.com a dodal: „úspěch mohl být ještě větší, ale podle regulí soutěže drahá vína nad 50 USD soutěží jen o zlaté medaile bez nároku na zisk stříbrné či bronzové. Se ziskem přes 90 bodů tak mohlo přibýt ještě 6 stříbrných medailí.“

Nejúspěšnějším vinařstvím z Česka se stalo Chateau Bzenec se ziskem dvou velkých zlatých, zlatých i stříbrných medailí. Následováno vinařstvím Gotberg taktéž se dvěma velkými zlatými medailemi, jednou zlatou a jednou stříbrnou. Moravští a čeští vinaři přihlásili do soutěže celkem 104 vín.

Soutěž vín Terravino se koná v izraelském Tel-Avivu/Jaffě a jde o největší soutěž vín na blízkém východě. Její již 18. ročník proběhl kvůli válečnému stavu s dvouměsíčním zpožděním ve dnech 23. – 26. ledna. Odborníci zde pravidelně hodnotí více než 500 vín z celého světa. Zahraniční hodnotitelé ale letos z pochopitelných důvodů přítomni nebyli, ČR tak reprezentoval Ran Jacobson. Diplomy a ceny budou zahraničním účastníkům doručeny poštou.

Zdroj a foto: vinazmoravyvinazcech.cz


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...