V Lužánkách padl rekord, podařilo se darovat devatenáct litrů krve

Brno, 13. dubna 2024 – Pět desítek zaměstnanců a zaměstnankyň, externistů a externistek i přátel Střediska volného času Lužánky, výjezdní tým z Fakultní nemocnice Brno a jedno dopoledne na pracovišti Lidická. Cílem byla akce “Modrá dává červenou”, jak ji označila organizátorka a lužánecká zaměstnankyně Hana Kučerová. Kolegové se spojili pro dobrou věc a darovali krev, které je v nemocnicích stále nedostatek. Mobilní odběr se v Lužánkách pořádal už potřetí a rekordní počet dárců a dárkyň věnoval téměř devatenáct litrů krve.

   

Brno letos láká na prohlídku 5 ikonických vil moderní architektury

Brno, 13. dubna 2024 - Po loňském úspěchu turistického balíčku 1 víkend a 4 ikonické vily, který nabízel TIC BRNO ve spolupráci se správci všech objektů, se letos mohou návštěvníci Brna těšit na rozšíření. Za jeden víkend mají šanci poznat hned 5 vil – přibyla nově otevřená Arnoldova vila v Černých Polích.

   

Starobrno mění design obalů, dominuje jednoduchost a prvky pojící s regionem

Brno, 10. dubna 2024 – Starobrno, brněnské pivo s dlouholetou tradicí, letos mění design svých produktů. Portfolio dostane jednotnou podobu i modernější barevné provedení. Nové grafické zpracování vychází také ze symbolů, které akcentují silné historické spojení značky s brněnským regionem.

   

Botanici: V Brně roste 1 492 planých druhů rostlin!

Brno, 8. dubna 2024 - Ve městě Brně se vyskytuje 1 492 druhů planých nebo samovolně zplanělých rostlin, z nichž 255 patří mezi ohrožené druhy. Vyplývá to z nejnovější studie, která zmapovala výskyt planých rostlin na území Brna. Tým botaniků z Masarykovy univerzity pod vedením Zdeňky Lososové na studii pracoval více než 10 let a rozšíření druhů zdokumentoval na jednotlivých mapách.

   

Brno se připojí k evropské síti měst, která podporují cyklistiku

Brno, 8. dubna 2024 - Brněnští radní odsouhlasili, že se Brno přidá k mezinárodní organizaci Cities and Regions for Cyclist. Ta usiluje o přívětivé prostředí pro rozvoj cyklodopravy napříč celou Evropou díky přímé spolupráci zúčastněných měst. Členský poplatek za rok 2024, který ještě mají potvrdit zastupitelé, činí 1 500 eur.

   

Kašnu Parnas na Zelném trhu čeká rekonstrukce

Brno, 4. dubna 2024 – Dominanta Zelného trhu, barokní kašna Parnas, podstupuje rekonstrukci. Ve špatné kondici je zejména alegorická socha Evropy, která se nachází na vrcholu vodního prvku. Pracovníci proto sochařské dílo snesou a předají ho do péče restaurátorům.

   

Zkuste jarní procházky, běh i cyklojízdy Brnem s profesionálními průvodci

Brno, 3. dubna 2024 - Komentované jarní prohlídky TIC BRNO jsou plné čerstvého jarního vzduchu, když to klapne, tak i sluníčka, ale hlavně zajímavých informací na téma, které si zájemci vyberou. Letošní cyklus AutenTICké prohlídky JARO nabízí neuvěřitelných 60 termínů a na své si přijdou chodci, ale i běžci, nově cyklisté, a dokonce i ti, co si raději poslechnou informace hezky v sedě.

   

Brno-střed se již nyní chystá na Vánoce a hledá vánoční strom!

Brno, 28. března 2024 – S dostatečným předstihem začaly přípravy na Vánoce v městské části Brno-střed, která pořádá vánoční trhy na Zelném trhu a Moravském náměstí, kde se konají v parku i u sochy markraběte Jošta. Radnice pracuje na vylepšeném programu a také řeší klíčovou otázku – jaký bude vánoční strom. Do hledání zapojuje také veřejnost.

   

Měření nohou dětí v síti brněnských školek přineslo pozitivní výsledky

Brno, 28. března 2024 - Brněnská síť dětských skupin Elánek spojila síly s e-shopem Bosonožka v akci zaměřené na osvětu o správné chůzi a obuvi od toho nejútlejšího věku. Odborníci Bosonožky změřili nohy téměř 240 dětem ve věku od 1 do 6-ti let navštěvujícím celkem 12 různých školek či jeslí spadajících pod Elánek. Iniciativa vzešla na žádost rodičů, pro které je vhodná obuv jejich dětí velmi důležitá.

   

Strana 1 z 314

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...