V Brně sčítali cyklisty

V rámci Evropského týdne mobility probíhalo mezi 16. a 22. zářím automatické sčítání cyklistů, in-line bruslařů a chodců na cyklostezce Brno–Vídeň, která patří k nejfrekventovanější cyklostezce v Brně a okolí. Tuto novinku představila vůbec poprvé na Moravě obecně prospěšná společnost Partnerství, která se oblasti šetrné dopravy a turistiky věnuje dlouhodobě. „Při propagaci nemotorové dopravy jsme stále naráželi na nedostatek spolehlivých údajů o počtu cyklistů a chodců využívajících cyklostezky, a proto jsme se rozhodli s tím sami něco udělat,“ uvedl Juraj Flamik ze společnosti Partnerství. Automatické sčítání se provádí pomocí speciálních monitorovacích zařízení, která nepřetržitě zaznamenávají procházející i projíždějící osoby a tyto záznamy uschovávají v paměti.
Automatické sčítání uživatelů cyklostezek umožňuje sledování nejen počtu, ale také směru jejich pohybu. „Naším cílem je pomoci městům a obcím získat důležitá data, která jim pomohou vyhodnotit účinnost veřejných investic do budování cyklostezek. Současně jim také pomůžou efektivně plánovat údržbu a umístění informačních panelů a odpočívek. Jsme přesvědčeni, že automatické sčítání poskytuje velmi kvalitní podklad pro rozhodování o dalších investicích,“ dodal Flamik.

cvyklostezka_1.jpg

Výsledky sčítání na Cyklostezce Brno–Vídeň ukázaly, že oproti dubnovému sčítání, které probíhalo na stejném místě, využilo stezku průměrně o pět set návštěvníků denně méně, tedy 2100. Na tomto poklesu se pravděpodobně projevilo otevření nové cyklostezky Brno – Bílovice nad Svitavou, která část uživatelů ze stezky Praha–Vídeň odlákala. Celkem se zde během sedmi dnů objevilo 14 781 cyklistů, in-line bruslařů a pěších. Denního maxima návštěvnost dosáhla v neděli 19. dubna, kdy cyklostezku využilo 3841 lidí, a naopak pouze 453 lidí vyrazilo na stezku během deštivého čtvrtka 17. září, což bylo denní minimum sledovaného období. Z hodinových údajů je patrný jasný rozdíl mezi všedním dnem a víkendem. Zatímco ve všední den můžeme sledovat dva vrcholy návštěvnosti – dopoledne od 11. do 12. hodiny a odpoledne od 18. do 19. hodiny, o víkendu dosahuje návštěvnost vrcholu od 15. do 17. hodiny.

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  3  4
  5  6  7  8  911
12131415161718
19202125
26272829  
Nejbližší akce
30.09. Večer s kytarou: Igor a přátelé..
13.10. Agadir uvádí... Moravské souzpěvy..
22.10. ASTROVÍKEND - Dny tajemna a zdraví..