Na železnici z Brna do Přerova našla inspekce další povolené šrouby

Vyškov, 14. června 2011 (MEDIAFAX) - Drážní inspekce v pondělí našla další povolené šrouby na železnici z Brna do Přerova, na které v neděli 5. června vykolejil nákladní vlak. Informoval o tom vrchní inspektor Drážní inspekce Josef Dvořák.

 

vlak_CD-vecer250

"Při kontrole jsme v pondělí narazili na další úsek železniční trati mezi Vyškovem a Ivanovicemi na Hané, kde nebyly správně dotažené šrouby. Na tuto skutečnost jsme upozornili Správu železniční dopravní cesty," uvedl Dvořák.

 

"Po mimořádné události z minulé neděle jsme zadali okamžitou opravu a kontrolu celé trati mezi Brnem a Přerovem. Interním vyšetřováním jsme zjistili nesrovnalosti na dalších úsecích. Na těchto místech jsou naši pracovníci, kteří trať opravují. Na základě toho jsme na daných úsecích snížili rychlost," vysvětlil Mediafaxu mluvčí SŽDC Pavel Halla.

Že by SŽDC o dalších místech s povolenými šrouby věděla, inspektor nevylučuje. "Je možné, že si provozovatel trať prošel a o dalších místech s povolenými šrouby ví. Proč však nejsou dotažené šrouby a je puštěný provoz na dvou místech, která jsme dnes našli, to se musíte zeptat provozovatele," řekl Dvořák s tím, že při kontrole místa vykolejení nákladního vlaku už byly šrouby z obou stran dotažené.

"O všech závadách víme už od minulého týdne a na všech máme naše pracovníky. Po vykolejení nákladního vlaku je trať pečlivě sledovaná a jsou na ní nadstandardní bezpečnostní postupy," uzavřel Halla.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF