Expolitici Novotný a Kvapil nenastoupili do vězení ani si nepřevzali výzvu

Brno, 16. června 2011 (MEDIAFAX) - Bývalý starosta Žabovřesk Aleš Kvapil (60) a extajemník radnice městské části Brno-střed Radovan Novotný (46), kteří jsou odsouzení za úplatkářství ke čtyřletému vězení, se zatím do bohunické věznice nedostavili. Ve čtvrtek to řekla mluvčí vazební věznice Dana Krejčířová.

Vezeni

Bývalým brněnským politikům ODS Kvapilovi a Novotnému poslal Krajský soud v Brně výzvu k nástupu trestu do věznice v Bohunicích poslední květnový den. Oba musí nastoupit do deseti dní od převzetí zásilky. "Ani jeden z pánů k nám zatím nenastoupil," uvedla Krejčířová.

Ta se už dříve Mediafaxu svěřila, že podle ní Kvapil s Novotným nenastoupí do věznice tak rychle.

Nasvědčuje tomu také výzva soudu, která nejspíš leží na poště. "Ve spise nemáme žádné doručenky, a proto je zřejmé, že si muži poštu ještě nevyzvedli," řekla mluvčí Krajského soudu v Brně Miroslava Sedláčková. A desetidenní lhůta pro nástup do věznice se počítá až ode dne převzetí výzvy.

Kvapila a Novotného uznal Krajský soud vinnými ze spáchání zločinu přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby. Dvojice měla požadovat čtyřmilionový úplatek po podnikateli Jiřím Štoplovi za schválení stavby takzvaného sonocentra v Brně-Žabovřeskách. Výši úplatku později snížili na jeden milion korun.

Brněnský soud poslal muže na sedm let do vězení, avšak Vrchní soud v Olomouci jim trest zmírnil na čtyři roky odnětí svobody. Oběma hrozil v krajním případě trest až 12 let vězení.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF