Soud zkoumá rozsudek nad literáty, kteří před 38 lety zpívali proti Rusům

Brno, 22. června 2011 (MEDIAFAX) - Nejvyšší soud ve středu prozkoumá případ literátů Ivana Martina Jirouse, Jaroslava Kořána, Eugena Brikciuse a Jiřího Dančíka. Ty potrestala komunistická justice za to, že v hospodě zpívali protiruské písničky a urazili přítomného majora Státní bezpečnosti.

 

Kladivko

"Tehdejší justice vyměřila básníkům a překladatelům nepodmíněné tresty za výtržnictví," řekla mluvčí NS Petr Knötig. Jirous dostal deset měsíců vězení, ostatní tři pak osm měsíců až jeden rok vězení. Ani jeden ze čtveřice mužů nebyl za svůj zpěv v Trojické restauraci v Praze zatím rehabilitován.

 

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) podal ve prospěch všech čtyř mužů stížnost pro porušení zákona. NS ji veřejně projedná ve středu od 9.30.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF