Šéfové justice z Balkánu a Turecka se přijedou školit k NS do Brna

Brno, 28. června 2011 (MEDIAFAX) - Reforma soudnictví se zaměřením na oblast trestního práva je tématem mezinárodního semináře, který se ve středu uskuteční u Nejvyššího soudu v Brně. V úterý to řekl mluvčí NS Petr Knötig.

soud-nejvyssi250

Seminář je podle něj určený pro soudce, státní zástupce, pracovníky ministerstva spravedlnosti a justičních akademií z Turecka, Chorvatska, Černé Hory, Makedonie, Albánie, Bosny a Hercegoviny, Srbska a Kosova. "Cílem semináře, který organizuje Justiční akademie v Kroměříži, je představit zkušenosti zástupců vrcholných orgánů české justice s reformami soudnictví," řekl Knötig.

Za Nejvyšší soud budou se zástupci justice zemí západního Balkánu a Turecka přednášet zástupce předsedy trestního kolegia Karel Hasch a předseda soudcovské rady Antonín Draštík. "Jejich přednášky se budou zabývat problematikou vývoje trestního práva v České republice za uplynulých dvacet let,“ uvedl Knötig.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...