Nejlepším figurantem Rakouska je popáté za sebou psovod Městské policie Brno

Brno, 29. července 2011 (MEDIAFAX) - Jiří Bravenec se stal popáté za sebou nejlepším figurantem Rakouska. Vedoucí Jednotky psovodů Městské policie Brno získal zlatou trofej na kynologickém klání v Ebreichsdorfu, sdělil mluvčí brněnských strážníků Zdeněk Novák.

j-bravenec-psovod250

Bravenec suverénně bodoval v konkurenci více než dvaceti soutěžících. "Policista se zúčastnil akce jako soukromá osoba, ale nejvyšší ocenění získává řadu let i v závodech služební kynologie stejně jako psovod i jako figurant," řekl Novák.

Jednotka psovodů brněnské městské policie, vedená Bravencem, čítá 11 strážníků a stejný počet jejich čtyřnohých pomocníků. "V odborných kruzích se těší velkému renomé. Řada členů jednotky totiž vyniká na závodech ve služební kynologii jak v individuálních kategoriích, tak i v hodnocení družstev. Psovodi z řad brněnských strážníků mají v současnosti německé a belgické ovčáky a rotvajlera," uvedl Novák.

Lenka Horáková, foto: archiv J. Bravence

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...