Rakušan, který zpronevěřil 2,5 milionu eur, se skrýval v brněnském hotelu

Brno, 2. srpna 2011 (MEDIAFAX) - Kriminalisté v úterý po poledni zadrželi v hotelu Grand v Brně čtyřiačtyřicetiletého hledaného Rakušana. Vídeňská prokuratura na něj vydala zatýkací rozkaz pro zvlášť závažný podvod, řekla mluvčí policejního prezidia Dagmar Bednarčíková.

08-pouta-250

"Zadržený měl spolu s dalšími spolupachateli připravit poškozené minimálně o dva a půl milionu EUR (přibližně 62 500 000 korun) příslibem investic do nemovitostí v USA. Jednalo se však o nechvalně známé pyramidové schéma, které je předmětem šetření i amerických orgánů," dodala mluvčí.

"Zadržení proběhlo bez problémů a hledaný bude předán Krajskému státnímu zastupitelství v Brně k přijetí dalších opatření a předání do Rakouska," vysvětlila Bednarčíková s tím, že kriminalisté spolupracovali s rakouskými kolegy.

Za uvedenou trestnou činnost zadrženému v případě odsouzení hrozí až deset let odnětí svobody.

Luboš Kavka

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...