V brněnské ZOO se letos narodilo už 80 mláďat

Brno, 26. srpna 2011 (MEDIAFAX) - Během letošního roku se až dosud v brněnské zoologické zahradě narodilo téměř 80 mláďat různých živočišných druhů. Sdělila to mluvčí ZOO Lucie Kapounová.

08-plaz-250

Během posledních měsíců se brněnská zoo může pochlubit například mláďaty mary stepní, jaka domácího, prasátka pekari, orla kamčatského, bobra kanadského, lišky polární, kotula veverovitého, nebo vlka arktického.

"Nejčerstvějšími mláďaty jsou dvojjazyčníci Warrenovi a sameček lamy alpaky, který se narodil v úterý," řekla mluvčí. Podle Kapounové představuje narození kriticky ohrožených slepýšovitých plazů, známých mimo jiné z kultu voodoo, světový chovatelský úspěch."Mláďata se narodila ve středu večer. Zatím nevíme, jestli je jich patnáct nebo sedmnáct," dodává. Na Haiti dvojjazyčníky pronásledují domorodci, věří se totiž v jeho jedovatost. Možná i díky tomu tato ještěrka byla a patrně stále ještě je součástí kultu voodoo.

Významným odchovem ZOO v Brně je mládě orla východního neboli kamčatského, který patří k největším druhům orlů na světě. "Samice jsou obvykle větší než samci, kteří váží asi šest kilogramů, zatímco samice až devět kilo," řekla Kapounová.

Na světě dnes žije již jen asi pět tisíc jedinců. Jejich počty ve volné přírodě však neustále klesají v důsledku stoupajícího znečištění a ničení životního prostředí. "Mláděti se daří velmi dobře a pomalu se připravuje na transport do zoologické zahrady v estonském Tallinu, který se uskuteční na podzim," řekla Kapounová.

 

Jiří Nováček, foto: zoobrno.cz

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...