Pokračuje soud s akademikem Horynou obviněným ze zneuctění kolegy

Brno, 5. září 2011 (MEDIAFAX) - Brněnský městský soud v pondělí pokračuje v odročeném hlavním líčení s akademikem Břetislavem Horynou, obžalovaným z psaní hanopisů na kolegu z Filosofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Sdělila to mluvčí soudu Gabriela Stočková. Pokračuje soud s akademikem Horynou obviněným ze zneuctění kolegy

e-mail-vyhrozovani250

Břetislav Horyna před třemi lety anonymně vyhrožoval prostřednictvím e-mailové korespondence smrtí svému kolegovi Jaroslavu Hrochovi. "Stačí jedna injekce v trolejbusu, celkové ochrnutí, shniješ zaživa.....Myslíš si, že zalezeš a nebudeš vidět? Ani omylem, fešáku, už brzo to začne, dočkáš se. Shniješ, než tě najdou..." obsahovaly zprávy.

Městský soud v Brně uznal v únoru Horynu vinným a uložil mu pokutu 50 tisíc korun. Soudce Martin Hrabal zdůvodnil verdikt tím, že Horyna dosud neměl problémy se zákonem. "Výhrůžné e-maily byly jakýmsi vybočením z života profesora Horyny, a proto mu soud udělil peněžitý trest,“ zdůvodnil již dříve Hrabal s tím, že kvůli beztrestnosti nedostal akademik podmínku, která by jinak byla na místě.

Horyna se ale proti svému potrestání odvolal a Krajský soud v Brně jeho odvolání uznal. "Krajský soud zrušil rozsudek Městského soudu v Brně a případ mu vrátil k doplnění dokazování," řekla mluvčí Krajského soudu v Brně Miroslava Sedláčková.

Městský soud proto v pondělí znovu vyslechne soudem ustanoveného znalce a dále i znalce obhajoby. "Podle obsahu znaleckých výpovědí pak soudce rozhodne, zda již vyhlásí rozsudek nebo zadá vypracování třetího revizního posudku," řekla Stočková.

Obžalovaný Horyna se hájil tím, že proti němu všechno vykonstruoval Hroch, který žárlí na jeho profesní kariéru. Napadený Hroch zase namítal, že se po přečtení e-mailů zhroutila jeho manželka a onemocněla.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...