O víkendu v ulicích Brna proběhne Mezinárodní den průvodců

O víkendu 20.-21. února v Brně proběhne již posedmé Mezinárodní den průvodců. Cílem akce je nabídnout široké brněnské veřejnosti možnost profesionálně vedených turistických prohlídek po vlastním městě a možnost konfrontovat svoje vědomosti s výkladem certifikovaného průvodce. Prohlídky jsou směřovány převážně do centra města, významných světských i církevních budov a jsou zaměřeny na poznávání historie a památek. U příležitosti Mezinárodního dne průvodců mají Brňané možnost využít služeb certifikovaných průvodců za zlomek obvyklé ceny těchto služeb. Letos poprvé jsou prohlídkové okruhy plánovány na oba víkendové dny, v minulosti se omezovaly pouze na sobotu.
Na sobotu je připraveno celkem sedm různých okruhů, z toho šest s návštěvami interiérů, jeden bez vstupů do interiérů. Tyto okruhy jsou rozloženy do dvou bloků, dopoledního mezi 10. a 12. hodinou a odpoledního mezi 14. a 16. hodinou. Jsou ještě doplněny o dětský okruh s výkladem orientovaným speciálně na děti a bezbariérový okruh. Pro velký zájem v loňském roce se bude letos opakovat mimořádná prohlídka bývalého Kartuziánského kláštera na Božetěchově ulici (dnes sídlo Fakulty informatiky VUT Brno). Nově se do projektu zapojuje Klub českých turistů, který připravil procházku po zajímavých vilách Masarykovy čtvrti.
V neděli bude mít premiéru prohlídka centrem města pro cizince trvale či dlouhodobě žijící v Brně. Hlavní motivací je přiblížit těmto lidem město, kde žijí a pracují, jehož historii však mnohdy neznají. Výklad bude veden v němčině a ruštině. V neděli odpoledne je na programu také velký čtyřhodinový okruh Husovicemi, Zábrdovicemi a Židenicemi. Lákadlem jsou zde zejména prohlídky kostelů těchto městských částí, které v průběhu roku zůstávají pro širokou veřejnost zcela nepřístupné.
Podrobný popis prohlídek a časový harmonogram najdete na webových stránkách Brněnského kulturního centra http://www.bkc.cz a Turistického informačního centra http://www.ticbrno.cz.

jakub_1.jpg