Světový týden respektu k porodu v Brně

Brno, 18. května 2012 - Brno se letos již po třetí připojí ke Světovému týdnu respektu k porodu. Informativní festival o těhotenství, porodu a rodičovství  proběhne na mnoha místech v centru Brna. Zapojí se do něj většina brněnských organizací nabízejících služby pro těhotné ženy a jejich rodiny. Hvězdou letošního Týdne respektu je americká rodinná terapeutka Naomi Aldort, která v Brně vystoupí v pondělí 21. května v 17 hodin v sále Břetislava Bakaly.

tehotna-tehotenstvi

V letošním roce si organizátoři STRP na celém světě zvolili téma: Kolik stojí porod? Tato otázka pálí nejen budoucí rodiče, ale i Ministerstvo zdravotnictví. To se v poslední době zajímá o možné modely péče během těhotenství, porodu a šestinedělí, které by byly nejen bezpečné a ženám příjemné, ale které by také zohledňovaly náklady na poskytovanou péči. V programu festivalu o tomto tématu bude v úterý mluvit porodní asistentka Miluška Kameníková z porodnice na Obilním trhu. Na tentýž den připadá projekce filmu Obchod se zrozením.

Přednášky a dny otevřených dveří budou celý týden probíhat v brněnských mateřských a rodinných centrech a také v centrech porodních asistentek a dul. “Mezi nejzajímavější přednášky nepochybně patří přednáška americké terapeutky Naomi Aldort, autorky knihy Vychováváme děti a rosteme s nimi,“ říká Zora Javorská, spolukoordinátorka festivalu z NESEHNUTÍ.

Kateřina Hájková Klíčová z Unie porodních asistentek doplňuje, že „konkrétní otázky a problémy mohou těhotné ženy a čerstvé maminky jako každoročně směřovat na porodní asistentky v bezplatné poradně, kterou letos najdou každý den (12:00 – 13:30) v obchůdku Bráně k dětem na Josefské 1“.

Hostem letošního ročníku je i právnička Ligy lidských práv Zuzana Candigliota, která povede workshop o současné situaci v českém porodnictví. Ta upozorňuje, že v současné době, po prvním dubnu letošního roku, se v souvislosti s novým zákonem o zdravotních službách objevily dvě změny. „Pozitivní je to, že už ženy nemusí platit v porodnicích za přítomnost doprovodu, i když to stále není všude respektováno. Na druhou stranu nově hrozí porodním asistentkám až milionová pokuta za vedení porodu doma,“ dodává Candigliota.

(red)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kalendář vinařských akcí

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události