Rezekvítek: Na Kamenném vrchu se už klubou koniklece

Brno, 6. března 2013 - V přírodní rezervaci Kamenný vrch opět začíná příroda čarovat a během dvou týdnů si pro nás přichystá „malé“ překvapení v podobě záplavy fialově kvetoucích konikleců. V Brně a jeho okolí začíná na několika místech nastupovat jaro v podobě malých chlupatých poupat konikleců (koniklec velkokvětý – Pulsatilla grandis). Jedním z takových míst je i přírodní rezervace Kamenný vrch.

Kamenny-vrch-koniklec-rezekvitek

„Jaro pro nás začíná v momentě, kdy žlutě vykvetou dříny a ze země vykouknou první zárodky fialových konikleců,“ uvedl Vilém Jurek ze sdružení Rezezvítek, které o Kamenný vrch pečuje řadu let. Na fotografiích můžete vidět budoucí záplavu květů, které během tří týdnů promění Kamenný vrch v botanický unikát evropského významu.

Aktivita Rezekvítku spočívá nejen v každoročním kosení stepních trávníků, ale také v ekologické osvětě. „Letos jsme pro zájemce připravili hned dvě odborné exkurze za konikleci,“ řekla ředitelka kanceláře Rezekvítku Tereza Žižková a dodává: „První exkurze proběhne 17. března, druhá pak o týden později 24. března.“

(red), foto: Rezekvítek


Související články: