Hrozivá předpověď: Čeká nás nejstudenější léto za 200 let

28. května 2013 - Letos si sluníčka a teplého počasí patrně moc neužijeme. Nadcházející léto má totiž být nejstudenějším v Evropě od roku 1816! Tvrdí to alespoň francouzský meteorologický kanál Météo. Předpověď je podle francouzských meteorologů dost pochmurná: existuje prý sedmdesátiprocentní šance, že bude nejhorší léto od roku 1816! Studeno a sychravo má být i v Česku, Rakousku, Německu, Francii, Španělsku a Portugalsku.

Predpoved-pocasi

Rok 1816 vstoupil do dějin jako "Rok bez léta". Tehdy nastala globální klimatická anomálie, která postihla celou severní polokouli. Neurodilo se prakticky žádné obilí a zásoby potravin se v létě rychle tenčily. 

Taková katastrofa sice tentokrát asi nehrozí, na plavky to ale nejspíš taky asi nebude. Pokud se tak v létě chystáte po Evropě někam k moři, možná nebude od věci zabalit si rovnou i zimní oblečení. 

Za nynější chladné a zamražené jaro prý může slabá sluneční aktivita a studené fronty, které nás trápily během dlouhé zimy. A i letní měsíce kvůli nim budou neobvykle pochmurné a deštivé. Podle francouzských meteorologů bude v červnu a červenci jen pár dní připomínat léto. 

V srpnu prý přijdou prudké bouřky a slunečních dní si také moc neužijeme. V září a říjnu má být průměrná teplota vyšší a také má být méně srážek, upozornili francouzští meteorologové podle zpravodajského portálu The Local.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...