Centrum pro rodinu a sociální péči připravilo speciální program

Konferencí Brno – město pro rodiny na radnici Brno-střed začal v pondělí 10. května Týden pro rodinu. Tuto akci pořádá Centrum pro rodinu a sociální péči. Dveře Centra se otevřou veřejnosti – ve čtvrtek 13. května od 9 do 17 hodin je přichystána prohlídka prostor centra, návštěvníci se mohou seznámit s činností organizace, zhlédnout ukázku programů nebo promítání filmu Cesta k pozitivnímu rodičovství nebo si projít výstavu prací, které se účastnily soutěže Naše rodinná oslava.
Na sobotu 15. května od 14 do 18 hodin je připraven Den pro rodinu v Josefské 1. Na děti i dospělé čeká koloběžková jízda zručnosti s ukázkami různých typů koloběžek a odrážedel, které si zájemci mohou i vyzkoušet. Součástí programu bude také hra pro celou rodinu nebo výtvarná dílna. V 15.30 hodin přijde na řadu vyhlášení jihomoravských vítězů výtvarné a literární soutěže Naše rodinná oslava a od 16 do 17 hodin si především menší návštěvníci užijí maňáskové divadlo Ovečka z Tišnova, které zahraje hru Filipova dobrodružství aneb Země zdraví. Nad všemi akcemi Týdne pro rodinu převzal záštitu první náměstek primátora Daniel Rychnovský.
Sérii akcí zasvěcenou rodině připravila na květen také Knihovna Jiřího Mahena v Brně. Na středu 12. května v 17 hodin je v ústřední knihovně v Kobližné 4 připraveno zahájení výstavy Jak se žije v mateřských centrech. O týden později, ve středu 19. května od 17 hodin se zde bude konat prezentace humanistického centra Narovinu o adopcích na dálku a zároveň začíná výtvarná dílna pro děti a soutěže s názvem Knihohraní. A 26. května zde budou vyhlášeny výsledky fotosoutěže Co děláme rádi spolu. Pro rodiče s dětmi bude připraven i Knihovní pětiboj s překvapením na závěr. Do projektu se zapojily také pobočky Knihovny Jiřího Mahena.

rodina_1.jpg

 

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF