Ochutnat pivo můžete na Staré radnici

V pátek 21. května v 16 hodin budou na nádvoří Staré radnice slavnostně zahájeny pivovarské dny. Minulé ročníky akce nazvané „Radniční dny s malými pivovary“ pořádalo Brněnské kulturní centrum ve spolupráci se Svazem malých a nezávislých pivovarů. Letošní 11. ročník proběhne v součinnosti se společností K Brewery vlastnící sedm českých a moravských regionálních pivovarů.
V pátek 21. a v sobotu 22. května proběhne prezentace menších a středních pivovarů z Čech a Moravy, na jejichž produkty běžný spotřebitel nenarazí každý den, protože se jedná o značky především lokálního charakteru. Ukázky své obvyklé výroby, ale i pivní speciály do Brna přivezou jak blízký Pivovar Černá Hora, tak i více či méně vzdálené pivovary z Uherského Brodu, Jihlavy, Protivína, Hlinska v Čechách, Kláštera Hradiště nad Jizerou a Vysokého Chlumce.
Těšit se můžete na celkem patnáct pivních stánků, v každém z nich budete moci ochutnat jinou značku piva. Na čepu tak budou Vévoda a Démon (Pivovar Vysoký Chlumec), tmavá piva, ležáky i kvasničáky z Pivovaru Klášter, Patriot, Comenius, Extra a nefiltrovaný Kounic vídeňský ležák (Pivovar Janáček), Ježek 11 (i nefiltrovaný), Grand a Šenkovní (Pivovar Ježek), Schwarzenberg, Prácheňská Perla, nefiltrovaný Platan a Protivínský Granát (Pivovar Protivín), Natur, Klasik, Speciál a Standard (Pivovar Rychtář), v neposlední řadě také svrchně kvašený pšeničný ležák Velen, speciální světlé pivo s přídavkem medu Kvasar, nefiltrované výčepní pivo Moravské sklepní a borůvková Modrá luna (Pivovar Černá Hora) a samozřejmě také ležák Lobkowicz Premium a jeho nealkoholická varianta Lobkowicz Premium Nealko. Piva budou stát 20 – 25 Kč, Lobkowicz Premium pak 30 Kč.
Podobně jako loni se kulturní program soustředí na nádvoří Staré radnice, zatímco Radnická ulice bude určena výhradně pivním stánkům a stánkům s občerstvením.

hora.gif

Program na nádvoří Staré radnice

Pátek 21. 5.
16.00 LIDOPOP / rock s příchutí sladké Francie
17.30 NEWMOUR EXPERIENCE / Rockové perly 60. - 90.let
19.00 LUIS ARMSTRONG REVIVAL / osobité podání pokladů swingové éry

Sobota 22. 5.
15.00 SAKRAPES / trampská, folk a country
16.30 IVO SPYDER KRIZAN & CO / americký kytarista a zpěvák, country, rock, blues 18.00 JOHNNY CASH REVIVAL / revival největšího klasika americké country
19.30 KULTURNÍ ÚDERKA / poněkud netradiční soul i rock