V Otevřené zahradě se chystají na Dýňové slavnosti

Brno, 4. října 2016 - V neděli 16. října se v Otevřené zahradě na Údolní uskuteční čtvrtý ročník Dýňové slavnosti. Letos poprvé i s farmářským trhem nebo opékáním špekáčků. Velkým lákadlem je i zpěvačka Hana Robinson. „Dýňová slavnost v Otevřené zahradě patří k brněnskému podzimnímu koloritu a u návštěvníků se těší velké oblibě. Letos ji pořádáme ve spolupráci s Ekokomem a poprvé do programu zařadíme také podzimní farmářský trh a koncert známé zpěvačky Hany Robinson,“ říká Roman Truksa z Otevřené zahrady Nadace Partnerství.

dyne otevrena zahrada

Kromě koncertu čeká na dospělé návštěvníky soutěž o nejlepší dýňový koláč (včetně degustací), dýňové dobroty z Rebia nebo posezení v Grilu La Bouchée. Děti se mohou těšit na výtvarnou dílnu, opékání buřtíků, vyřezávání dýňových bubáků, hry a soutěže.  
V areálu bude navíc možnost zakoupit dýně různých tvarů a velikostí. Program začíná v neděli 16. října v 11 hodin v areálu Otevřené zahrady na Údolní 33 v Brně.

Hledá se nejlepší dýňový koláč aneb Upeč, přines, vyhraj!
Tradiční koláčová soutěž je určena každému, kdo rád tvoří nebo peče. Fantazii se meze nekladou, proto soutěžní koláč může být sladký i slaný, pečený i nepečený… Jedinou podmínkou je, že musí být vyrobený z dýně. Soutěžící registrují svůj koláč do 10. října na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . A co je ve hře? Praktický multifunkční mixér, veganské boty Ahinsa Shoes a dárkový koš z Otevřené zahrady. Každý soutěží navíc získá volné vstupenky na akci a sadu na třídění odpadu.

Dýňovkou to nekončí
Sezona v Otevřené zahradě sice končí koncem října. Ale kromě slavnosti se můžou zájemci hlásit i na workshopy Raw vaření-nevaření s My Kitchen nebo Vaření po francouzsku s François Bouilletem. Zájemci o umění zase ocení výstavu Barvy pralesa Jana Dungela.


Související články:

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF