Brno chce spolupracovat na vývoji Hyperloopu

Brno, 8. března 2017 - Začátkem roku se na brněnské hvězdárně uskutečnila odborná konference o vizionářském způsobu dopravy Hyperloop. Na ní došlo také k podpisu dokumentu o navázání spolupráce mezi městem Brnem a americkou společností Hyperloop Transportation Technologies.

brno hyperloop

Cílem konference TÉMA: HYPERLOOP bylo zejména seznámit laickou i odbornou veřejnost s touto revoluční technologií a společně diskutovat o potenciálu jejího využití. Záměrem bylo začít společně s regionální výzkumnou a vývojářskou komunitou hledat odpovědi na otázky, jaký vliv mohou mít nové druhy dopravy, jako je Hyperloop, na rozvoj města a kvalitu života jeho obyvatel. Důležitým bodem konference bylo představení možností spolupráce na vývoji této převratné technologie se zapojením místní vědecko-výzkumné komunity. Setkání se zúčastnili akademici, podnikatelé, dopravní experti, sociologové, architekti, ekonomové, geografové, politici a další hosté.

„V současnosti můžeme vyvíjet veřejnou dopravu novým způsobem. Můžeme tak vytvořit ekosystém, na kterém může stavět a využívat ho úplně každý. Důležitým aspektem je pro nás i zážitek a pohodlí cestujícího,“ uvedl na konferenci ředitel společnosti Hyperloop Transportation Technologies Dirk Ahlborn.

V rámci panelové diskuse, které se zúčastnili náměstek primátora města Brna pro oblast Smart city Jaroslav Kacer, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast regionálního rozvoje v oblasti školství, vědy, výzkumu, inovací, marketingu Jan Vitula, náměstkyně primátora hl. města SR Bratislavy Ľudmila Farkašovská, zástupce Ministerstva dopravy ČR Martin Pichl a dopravní geograf z Masarykovy univerzity Daniel Seidenglanz, proběhla debata o tom, jak město Brno i Jihomoravský kraj může spolupráci se společností Hyperloop Transportation Technologies konkrétně realizovat, jaký dopad by využití této technologie mohlo mít na kvalitu života obyvatel i o přístupu Ministerstva dopravy ČR k těmto revolučním způsobům dopravy. Zástupkyně z Bratislavy přítomné seznámila se zkušeností ze Slovenska, kde byla spolupráce se společností Hyperloop Transportation Technologies úspěšně nastartována.  

„Prioritou v rámci spolupráce se společností Hyperloop Transportation Technologies bude aktivně zapojit zdejší výzkumnou a vývojovou komunitu. Cílem je propojení místních brněnských firem, startupů, univerzit či vědeckých center, které mohou pro tuto technologii dále vytvářet nová chytrá řešení. Rádi bychom umožnili výzkumníkům, podnikatelům a talentovaným lidem z progresivních oborů navázat na samotnou technologii Hyperloopu a vyvíjet inovace, které zlepší život a mobilitu lidí ve městě,“ sdělil náměstek primátora města Brna pro oblast Smart city Jaroslav Kacer.

Na závěr konference primátor města Brna Petr Vokřál a generální ředitel společnosti Hyperloop Transportation Technologies stvrdili podpisem tzv. Prohlášení o záměru společnou vůli navázat hlubší spolupráci. Cílem je aby se brněnské firmy, výzkumná centra a další subjekty mohly zapojovat do vytváření tohoto nového způsobu přepravy.

Oddělení spolupráce a rozvoje MMB, foto: JIC a HTT

Vyšlo v Brno Business & Style

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kalendář vinařských akcí

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události