Židenický psí den nabídne poučení pro velké i zábavu pro malé návštěvníky

Brno, 19. dubna 2018 - Jak odnaučit psa, aby kousal boty? Jaké očkování pro něj zvolit? Na jaký psí sport je talent? A který židenický pes je ten nejhezčí? Odpovědi na všechny tyto otázky najdou lidé na druhém ročníku Židenického psího dne, který se uskuteční v sobotu 21. dubna od 14 do 18 hodin v židenickém Psím výběhu v meruňkovém sadu. Akce slibuje zábavu nejen pro čtyřnohé mazlíčky, ale také pro jejich majitele a děti.

pejsek zidenicky psi den

Právě pro lidské návštěvníky je nachystané psí poradenství. „Zkušení odborníci lidem vysvětlí, jak správně psa vychovat, případně jak řešit některé zlozvyky, které pes už má,“ popsala organizátorka akce a koordinátorka Společenského centra Karas Jana Šťastná. Kromě problémů s chováním mohou lidé na Židenickém psím dni vyřešit i některé zdravotní problémy svého mazlíčka. „Své stanoviště budou mít na akci i židenické zvěrolékařky,“ doplnila Šťastná. 


Návštěvníci se mohou těšit také na ukázky nejrůznějších psích sportů, které si se svými mazlíčky budou moci i zdarma vyzkoušet. Vybírat se bude také ten nejhezčí mezi židenickými psy. „Soutěžit budeme ve třech kategoriích, porotu budou tvořit děti, které se v průběhu Židenického psího dne přihlásí,“ upřesnila Šťastná. Lidé se svými mazlíčky podle ní budou mít možnost si zasoutěžit o spoustu cen. Děti si navíc ve výtvarné dílně Společenského centra Karas vyrobí suvenýr se psím motivem.

Organizátoři akce nezapomněli ani na šíření osvěty mezi pejskaři. „Stále vzrůstající počet psů v Brně se stává velkým problémem pro udržení pořádku na veřejných prostranstvích. Mnoho majitelů také neví, jak psa socializovat, aby nebyl na ulici nebezpečný pro jiné psy nebo dokonce lidi. Židenický kynologický klub se proto právě na tuto osvětu na naší akci zaměří,“ dodává Šťastná.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...