Na přehradě přibyla tři nová veřejná grilovací místa

Brno, 25. června 2018 – O takzvané grillpointy neboli veřejná grilovací místa na přehradě projevili Brňané dosud nebývalý zájem. Letos před prázdninami se proto ke třem stávajícím grillpointům přidávají další tři nová místa. Dvě z nich najdou návštěvníci přehrady na bystrcké straně – na Rakovci a pod Dymou, jedno je na kníničské straně – u pláže na Sokolském koupališti. Celkem tedy bude na přehradě v provozu už šest grilovacích míst.

steak gril

„O možnost grilování na přehradě je velký zájem. Lidé leckdy u grillpointů čekali ve frontách, proto jsme před prázdninami zprovoznili další tři nová grilovací místa, která zlepší vybavenost pláží,“ vysvětluje náměstek primátora města Brna pro životní prostředí Martin Ander.

Grilovací místo se skládá z grilovacího stolu, jehož okolí je z bezpečnostních důvodů vysypáno drobným štěrkem, a z jídelního stolu s lavicemi. Lidé si zde můžou bez obav rozdělat oheň a opéct si své oblíbené speciality. Grilovací místa spravuje městská firma Lesy města Brna, a. s., a jejich budování je jednou z aktivit, kterou se město snaží zlepšovat vybavenost veřejných pláží v okolí přehrady. Kromě grilovacích míst tu mohou Brňané využít také převlékárny, sprchy, veřejná WC, dětská hřiště nebo venkovní posilovací stroje.

Místa na grilování jsou vybírána tak, aby byl jejich provoz bezpečný a nerušil další návštěvníky přehrady při koupání nebo sportu. Vybudování jednoho grillpointu přijde město na 70 tisíc korun. Tři grilovací místa na plážích na Kozí horce, pod Dymou a na Rokli byla uvedena do provozu na podzim 2016.


Související články:

Komentáře 

 
0 #1 Hana 2018-06-28 15:10
Dá se na uvedených místech použít i vlastní gril nebo pouze uvedené?