Na veletrhu Life! padl rekord, zaráz tančilo 2135 lidí

Brno, 12. listopadu 2018 – Pavilon A1 na výstavišti v sobotu 10. listopadu vřel v rytmu tance a to skutečně naplno – už pošesté se tu snažily davy návštěvníků překonat taneční rekord. A podařilo se jim, letošní číslo je neuvěřitelných 2135 tanečníků!

foto tino kratochvil brno bvv sportlife

Na pódiu se s nimi v rytmu osmdesátých let rozvlnily i známé tváře – herec Ondřej Sokol, topmodelka Andrea Verešová, sportovec a moderátor Roman Šebrle, herečka Eva Decastelo a youtuber FattyPillow. Vystoupili také úspěšní závodní a profesionální tanečníci a tanečnice, atmosféra v pavilonu byla nabitá skvělou energií od začátku až po závěrečný song Wanna Dance With Somebody.

A co hlavní protagonisté, jaké měli pocity před tanečním rekordem? Jak jim to šlo? Andrea Verešová se na vystoupení těšila a opět se naplno vžila do role uklízečky Miluny. V průběhu vystoupení se z ní opět stala půvabná modelka a na sebe oblékla úžasné flitrové šatičky modré barvy od firmy Guess, styl ala Whitney Houston, které měly na festivalu svoji premiéru. “Byli jsme nervozní maličko, protože jsme chtěli překonat rekord, ale musím říct, že jsme si to nesmírně užili, že jsme šprýmovali a dokázali jsme si ze sebe udělat srandu. Překonali jsme sami sebe v battlech i v tanci. Dostala jsem velkou výzvu tancovat na podpatcích, nakonec jsme to opravdu zvládli a bylo to famózní,“ prozradila modelka. I Ondřej Sokol měl před začátkem lehce trému. „Já se vždycky těším a taky se vždycky bojím, protože mám pocit, že to neumím. Ale doučím se to než to začne,“ vtipkoval herec asi hodinu před akcí.

Na pódiu vystupoval jako brněnský vrátný a dav ho vítal obrovským aplausem. Jako správný komediant se doslova zalomil v jedné taneční pozici, úmyslně padl na kolena, ovšem na nohy ho stavěli kolegové. Roman Šebrle na sebe práskl, že od posledního natáčení klipu vůbec netrénoval, ale přesto trému neměl.

„Jsem zvědavý, jak rekord dopadne,“ usmíval se sportovec a moderátor, který na podiu vystoupil jako instalatér Fanda v bílém tílku a jeho vyrýsované svaly zaznamenaly tisíce mobilních fotoaparátů v rukou fanynek. Zato FattyPillow prostě přišel a byl - a lid známého youtubera náležitě přivítal. Herečka Eva Decastelo nastoupila na závěrečné předtančení a image zrzky jí rozhodně slušela. Na závěr pánové Šebrle a Sokol odhodili do publika své Life! kšiltovky a ředitel Honza Kuběna přišel oznámit tu skvělou novinu – padl další taneční rekord. 2135 lidí, to jest o necelou stovku více než loni!

Za posledních pět let se z pořádání společné taneční choreografie stala skutečně tradice. „Celý projekt začal už v roce 2013, kdy přes 500 tanečníků zvládlo společnou choreografii na Celebration od Kool & The Gang. O rok později už to bylo 774 účastníků a na skladbu Disco Inferno od The Trammps už s nimi tančil i herec Richard Genzer,“ vzpomíná na začátky festivalového tanečního rekordu ředitel projektu Jan Kuběna. A jak šel čas, tancechtivých návštěvníků přibývalo, společný záměr oslovil děti, mládež i dospělé, včetně známých osobností.

V roce 2015 už tančilo 1216 lidí pod zábavným vedením patronů v podání herců Ondřeje Sokola a Jirky Mádla. Skladbou roku tehdy byla Uptown Funk od Marka Ronsona a Bruno Marse. O rok později měl k sobě Ondřej Sokol za kolegy Lukáše Pavláska a Jakuba Koháka a s nimi v pavilonu tančilo v rytmu popu (Smooth Criminal od Michaela Jacksona) opět o pár stovek více tanečníků, konkrétně 1577 osob! „V loňském roce se podařilo překonat magickou hranici 2000 tanečníků a o překonání rekordu se tehdy zasloužili kromě Ondřeje Sokola i moderátor a zpěvák Leoš Mareš a topmodelka a herečka Simona Krainová. Do víru tance na známý song Justina Timberlakea Can't Stop The Feeling tehdy nalákali neuvěřitelných 2052 osob,“ doplňuje ředitel. Na výuce choreografie pro herce i tanečníky se podílí už tradičně Magic Free Group v čele s Pavlou Loučkovou.

Foto: Tino Kratochvil


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...