Kávu mají zdarma, ale zaplatili za ni již milion na charitu

Brno, 18. prosince 2019 - Káva z něj teče zadarmo, přesto za ni lidé – pokud chtějí – mohou dobrovolně zaplatit. A to symbolickou desetikorunu za šálek. Řeč je o zdánlivě obyčejném automatu, který se nachází v nejvyšším patře brněnského mrakodrapu Spielberk Tower B. Zejména díky tomuto kávovaru se za uplynulých pět let podařilo zaměstnancům společnosti Atlas Copco Services vybrat neuvěřitelný jeden milion korun na charitativní projekty!

Roman Pavlousek Atlas copco services

„Když jsme v roce 2015 zakládali firemní charitativní fond, sešlo se nám do něj tehdy přes 70 tisíc korun. O pouhé tři roky později, v roce 2018, jsme vybrali pětkrát více prostředků – rekordních 350 tisíc korun. A podobnou částku očekáváme i letos,“ říká Ondřej Vlček ze Social Committee, která se o fond stará. Před několika dny se celková částka, vybraná od založení fondu, přehoupla přes milion korun. 

„Nejvíce peněz pochází z dobrovolných příspěvků zaměstnanců za kávu zdarma. Další prostředky se nám do fondu podařilo získat i z firemního blešího trhu, vánočních večírků či prodeje koláčků,“ vysvětluje Vlček.

Podporují hospice, vodicí psy i dětský onkologický fond
Cílem firemního charitativního fondu je podporovat dobročinné projekty v Brně i České republice. Během uplynulých let se tak díky němu finanční pomoci dočkalo celkem devět organizací.

„Přes 375 tisíc korun jsme například věnovali škole pro výcvik vodicích psů, 270 korun tisíc dětskému onkologickému fondu Krtek či 145 tisíc korun na výstavbu brněnského dětského hospice Dům pro Julii. Podpořili jsme také Hospic sv. Alžběty, organizaci starající se o zvířata v nouzi, hippoterapii pro handicapované děti či pomoc pacientům trpícím nevyléčitelnou multipolysacharidosou,“ podotýká Vlček.

O tom, které charitativní organizace podpořit, přitom každým rokem rozhodují sami zaměstnanci Atlas Copco Services. „Social Committee sbírá tipy od zaměstnanců a pak vybere pětici finalistů. O ní pak nechá hlasovat zaměstnance. V letech 2016 a 2017 jsme podporovali pouze jeden charitativní projekt ročně. Od roku 2018 jsme se rozhodli podporovat dva větší projekty a několik menších projektů ročně,“ uzavírá Vlček.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...