Koronavirus: Divadlo Husa na provázku šije roušky a shání materiál

Brno, 18. března 2020 - Iniciativa Sijemerousky.cz za pomocí Divadla Husa na provázku na brněnském Zelném trhu zajistila provizorní dílnu na šití roušek. Mimo jiné zde také sbírají materiál na šití těchto ochranných prostředků. 

rousky sici stroj

„Potýkáme se však s velkým nedostatkem šňůrek! Jeden z hlavních výrobců, závod VTC, a.s v Uničově je celý v karanténě, tudíž k nám šňůrky nemůže dopravit. Prosíme proto všechny, kdo by materiál mohl poskyntnout, aby se nám ozvali,“ uvádí organizátoři.

„Na e-mailové adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript sbíráme požadavky nemocnic, sociálních zařízení a dalších organizací, dobrovolníků atd., kteří roušky potřebují. Potřebujeme také dobrovolníky, kteří mohou šít roušky doma. Těmto dobrovolníkům jsme schopni doručit materiál na šití a následně u nich roušky vyzvednout,“ apelují.

Všechny, kdo by chtěli šít roušky doma nebo přímo v Divadle Husa na provázku prosíme, aby se registrovali na webových stránkách www.sijemerousky.cz. V Huse na provázku šijeme každý den v čase 8. - 20. hod. ve čtyřech směnách po třech hodinách.

Od dnešního dne, tedy 17. března 2020 byla zřízena infolinka 542 123 425, která bude v provozu každý den čase 8.–18. hod. Děkujeme všem, kteří pomáhají!


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.