Kuchaři z Jakoby navařili pro záchranáře už přes tři tisíce jídel zdarma

Brno, 23. dubna 2020 – Kuchaři z restaurace Jakoby, která se nachází na Jakubském náměstí v centru Brna, se rozhodli, že v této náročné době nebudou zahálet a využijí svého umu a kapacity pro pomoc ostatním. Každý den tak zdarma vaří jídla složkám integrovaného záchranného systému.

jakoby brno charita jidlo pro hasice

„Je pro nás důležité podpořit v současné těžké situaci pracovníky v první linii, kteří to nejvíce potřebují a jejichž činnost je pro naše město klíčová. Původně jsme začali s pár jídly denně, před pár dny jsme ale již přesáhli celkově tři tisíce uvařených jídel,“ říká Monika Jurdová, provozní restaurace.

Obědy z Jakoby se vaří pro brněnské záchranáře, hasiče, policisty a strážníky. Kuchaři si ze začátku financovali všechny náklady spojené s přípravou a rozvozem jídla z vlastních zdrojů a za přispění přátel restaurace Jakoby. Následně se začaly s peněžitou podporou přidávat další firmy jako třeba její dlouholetý partner Sodexo Benefity.

Kuchaři by rádi i nadále vařili lidem, bez kterých se nyní Brno neobejde, všechno ale závisí na finančních prostředcích. Náklady na jeden den provozu se jen v cenách surovin a přepravních boxů pohybují okolo 15 tisíc korun. Přispět může kdokoliv bude mít zájem a sice prostřednictvím transparentního účtu organizace DNES POMÁHÁM (číslo účtu je 2401487218/2010, variabilní symbol 60200).


Související články:

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF