Babí léto a Dědský den v Lužánkách nabídnou zábavu pro všechny

Brno, 2. srpna 2021 – Konec loňského léta byl ve znamení venkovních společenských akcí. Jednou z těch vydařených bylo i Babí léto a Dědský den – minifestival třetího věku, který se konal v parku Lužánky. Letos organizátoři ve spolupráci s městskou částí Brno-střed hodlají tuto akci pro seniory zopakovat.

akce pro deti luzanky

Iniciátorka a hlavní pořadatelka tohoto projektu radní MČ Brno-střed Marie Jílková k tomu dodala: „Navážeme na osvědčený formát minifestivalu pod širým nebem, opět v Lužánkách. Tentokrát park oživíme v neděli 22. srpna od 14 do 20 hodin. Srdečně zvu všechny obyvatele zralého věku, ale stále mladé duchem.“

Návštěvníci se mohou těšit na hudební program bandu Mojmíra Bártka, netradiční pojetí dechovkové klasiky v podání jazzmenů z uskupení Vepřovjanka a cimbálovku Slováckého krúžku, hrát se bude na podiu u Cafe Ponava.

Kromě hudby nabídnou organizátoři v přilehlém okolí aktivity zaměřené na zdraví a bezpečnost seniorů: pétanque, cvičení mozkových závitů hrami Univerzity třetího věku nebo seznámení s preventivními programy Městské policie. Prostor bude i pro práci rukama, tvořivý program nachystá centrum volného času Botanka a sdružení Mezi námi. Novinkou je bleší trh, kam můžete přinést, co vám doma přebývá a ostatním může udělat radost – uvítáme, když už teď nebudete vyhazovat domácí potřeby a knihy. U stánku Unie neslyšících si můžete nechat otestovat svůj sluch, ve spolupráci s Veterináři bez hranic otevřeme i Veterinární poradnu pro čtyřnohé mazlíčky seniorů. K dispozici bude krotitel mobilů, který pomůže seniorům s nastavením mobilního telefonu. Svoji činnost představí Klub českých turistů.

Chybět nebude stánek s informacemi z městské části Brno-střed, odboru zdraví MMB a pečovatelské služby, kde se budeme těšit na podněty seniorů směrem k městské části.


Související články: