Bruslařská sezóna startuje, kluziště otevřou za Lužánkami a u haly Vodova

Brno, 23. listopadu 2021 – Nadšenci do bruslení mohou nabrousit ostří a vyrazit na led. Městská společnost STAREZ – SPORT, a. s., otevře v pátek 26. listopadu kluziště Vodova. O den později, v sobotu 27. listopadu, se poté zájemci budou moci poprvé projet po ledové ploše za Lužánkami. Plánované termíny otevření však může změnit nevhodné počasí.

brusle brusleni led

Bruslení pod širým nebem si lidé užijí hned na dvou místech v centru Brna. „Kluziště Vodova otevřeme poslední listopadový pátek, v sobotu pak bude do provozu uvedena také plocha za Lužánkami. Pokud se vládní podmínky a nařízení nezmění, obě kluziště zůstanou otevřena pro širokou veřejnost až do února příštího roku,“ říká Petr Hladík, 1. náměstek primátorky města Brna.

„Jsme rádi, že i v zimním období můžeme Brňany přivést k aktivnímu pohybu. Protože posilovat svou imunitu a obranyschopnost sportem je v období pandemie koronaviru důležitější než kdy dříve,“ doplňuje Hladík. Pro zájemce budou obě kluziště otevřena po celý týden, ve všední dny od 15 do 20 hodin. O víkendech mohou první bruslaři na led zavítat už v 9 hodin, během vánočních prázdnin se potom počty bloků pro veřejné bruslení ještě navýší.

Mimo tuto dobu si kluziště budou moci pronajmout skupiny z řad veřejnosti. „Naše ledová plocha u hal Vodova má 56 x 26 metrů. Svými rozměry odpovídá hokejovému hřišti a je tak jednou z největších umělých otevřených ledových ploch v České republice. Je možné si ji rezervovat, ať už pro školní výuku, nebo třeba hobby hokej,“ říká Martin Mikš, generální ředitel městské společnosti STAREZ – SPORT, a. s., která umělá kluziště provozuje.

Kromě bruslení na návštěvníky čeká také doprovodný program plný zábavy. „Na ledové ploše ve Vodově ulici pořádáme 5. prosince adventní setkání s dětmi a Mikulášem. Obě kluziště jsou také zahrnuta do akce Dny sportovišť, které jsou letos naplánovány na dny od 27. do 29. prosince a během nichž si lidé budou moci zdarma užít sportování a relaxaci na městských sportovištích,“ dodává Mikš.

Na obou kluzištích návštěvníci najdou zázemí se šatnami, skříňkami a občerstvením. Zájemci, kteří si budou chtít své bruslařské dovednosti vyzkoušet, ale nemají vlastní brusle, nemusejí smutnit. Na obou místech fungují půjčovny bruslí.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události