Ekodotace pomáhají oživit brněnská nábřeží nebo zvelebit vnitroblok

Brno, 28. ledna 2022 - Nábřežít! a Vnitroblok! patří k tradičním brněnským ekodotacím a v letošním roce pokračují a pomáhají zvelebovat nábřeží řek a společných zelených prostor. Radní doporučili zastupitelům schválit vybrané projekty těchto dvou zelených programů na letošní rok.

vnitroblok brno

Dotační program Nábřežít! poskytuje občanům prostor k tomu, aby přinášeli společenské vyžití ke břehům brněnských řek. Snahou je utužovat komunitní vztahy obyvatel a motivovat aktivní lidi, kteří se z vlastní iniciativy snaží kultivovat okolní prostředí tvořené veřejnou zelení i vztahy mezi spoluobčany. „Svratka, Svitava i Ponávka mají Brňanům co nabídnout a jsem rád, že se hlásí mnoho lidí se zajímavými projekty, jež oživují jejich nábřeží. Zároveň vzniká mnoho nových ploch, na nichž se akce mohou konat – mezi nimi najdeme například nový park v Komárově. Ten vznikl v rámci revitalizace Ponávky. V letošním roce podpoříme 9 projektů celkem 225 tisíci korunami,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Dotační výzvy v programech Nábřežít! a Vnitroblok! trvaly od 15. září do 31. října loňského roku. „Celkem letos podpoříme 10 projektů u Vnitroblok! celkovou částkou 2 102 308 korun. U Nábřežít! půjde o 9 projektů. Tyto dotační programy fungují v Brně již od roku 2018 v prvním případě a 2017 ve druhém a těší se velkému zájmu obyvatel,“ doplnil Petr Hladík. Ekologická řešení jsou klíčová pro budoucnost města. Patří také mezi zásadní součásti akčního plánu #PripravBrno, v němž se Brno zavázalo snížit emise oxidu uhličitého ve městě do roku 2030 o 40 %.

Rozvoj ploch veřejné zeleně primárně ve vnitroblocích je cílem dotačního programu Vnitroblok! Zvelebení sídelní zeleně přímo v srdci komplexní výstavby podporuje rekreační a pobytové aktivity obyvatel domů. Dotace podporuje kromě samotné zelené výsadby i hospodaření se srážkovou vodou a také drobný mobiliář, který zpříjemní pobyt ve vnitrobloku.

Rada města Brna schválila těchto deset projektů:

  • Zelená nemocnice – ozelenění areálu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně II
  • Revitalizace vnitrobloku Domažlická 6
  • Společenství vlastníků bytů Renneská třída 13
  • Vnitroblok Antonínská 10 Brno
  • Revitalizace zeleně Ostružinová – jih
  • Vytvoření zahrady pro komunitní setkávání ve vnitrobloku Údolní 54
  • Revitalizace přilehlých pozemků k domu Sentická 1 a 3, Brno
  • Oživení zeleně ve dvoře (vnitrobloku) Anenská 2
  • Revitalizace vnitrobloku, Brno, Čápkova 44
  • Oživení vnitrobloku Vodova 2544/74

Projekty dotačních programů Nábřežít! i Vnitroblok! musí schválit Zastupitelstvo města Brna.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události