Benefiční koncert na Svoboďáku podpoří děti z Ukrajiny

Brno, 12. března 2022 - Benefiční koncert na pomoc dětem z Ukrajiny, které uprchly se svými rodinami před válkou, se uskuteční ve středu 16. března od 16 hodin na náměstí Svobody v Brně. Pořadateli jsou Jihomoravský kraj a město Brno. Na akci zahrají bez nároku na honorář David Koller, Tomáš Klus, Emma Smetana, Kapitán Demo, Mucha, DJ Messer nebo Tom Holič. Moderován se zhostí Adéla Elbl.

koncert beneficni brno namesti svobody

V průběhu koncertu budou moci návštěvníci zasílat finanční příspěvky prostřednictvím QR kódu na sbírkový účet Charity ČR, na místě budou i zapečetěné kasičky.

„Koncert má dvě roviny. Každý, kdo přijde, dá najevo, že za Ukrajinou stojíme a stát budeme. A současně chceme pomoci těm nejzranitelnějším, na které agresivní barbarská válka dopadla. Všechny vybrané peníze půjdou na pomoc ukrajinským dětem,“ řekl jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Celý výtěžek akce půjde na pomoc dětem do partnerského města a regionu na Ukrajině - do Charkova a do Lvovské oblasti.

„Dostat na jedno pódium v tak krátkém čase tolik hudebních hvězd se jen tak nepodaří. Doufám, že návštěvnost a především vybraná částka tomu budou odpovídat. Po zkušenosti z benefičního koncertu z minulého týdne pořádaném Městským divadlem Brno chceme přidat další pokladničku, protože jedna málem nestačila, a zvyšujeme také částku, kterou lze poslat prostřednictvím QR kódu, ze 100 korun na 300,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Zdroj: JMK


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události