Nábytková banka se přesune do Komárova a bude sloužit všem sociálně potřebným

Brno, 11. dubna 2022 - Provoz Nábytkové banky v tomto týdnu končí. Během Velikonočních svátků se Nábytková banka přesune do haly v areálu SAKO Brno v Komárově a koncem dubna opět zahájí svoji činnost. Uvedl to Petr Hladík, první náměstek primátorky města Brna a Filip Leder, předseda představenstva SAKO Brno, městské společnosti, která Nábytkovou banku obsluhuje.

nabytek kreslo nabytkova banka

„Nábytková banka splnila svůj účel. Dokázala vybavit mobiliářem a elektro zařízeními nejen původně uvažované ubytovací kapacity města a městských částí, ale sloužila také jako významný zdroj pro jednotlivce a instituce ubytovávající uprchlíky před válkou. Ochota lidí pomáhat nás příjemně překvapila. Kromě Brňanů do Nábytkové banky jezdili darovat také lidé z okolních obcí, a dokonce třeba z Hodonína, Znojma a východních Čech,“ řekl Petr Hladík, 1. náměstek primátorky.

Celkem se v ní podařilo shromáždit a rozdat téměř 4 000 kusů nábytku, zejména židlí, matrací, postelí a stolů. Výrazná byla také pomoc ve vybavení bytů elektronikou. Nábytková banka měla od lidí k dispozici 200 kusů elektroniky, zejména chladniček, mikrovlnek a rychlovarných konvicí, další elektroniku přímo do ubytovacích prostor zakoupily firmy a instituce.

„Výzvy k pomoci nám rezonovaly velmi dobře do poslední chvíle. Například v pátek odpoledne jsme oznámili, že ještě potřebujeme rozkládací gauče a dětské postýlky, a tento víkend byl především v jejich znamení,“ podotknul Filip Leder, předseda představenstva SAKO Brno.

„Velmi pozorně jsme vnímali, jak pozitivně přijala brněnská veřejnost myšlenku Nábytkové banky. Dostávali jsme signály, a to jak od jednotlivců, tak firem, že by bylo škoda myšlenku Nábytkové banky v té podobě, jak jsme ji nyní provozovali, opustit. Intenzivně jsme proto v minulých dnech hledali nové prostory a zároveň přemýšleli, jak co nejvíce pozitivních zkušeností zakomponovat do provozu nové Nábytkové banky na novém místě. Domluvili jsme se se společností Sako Brno a provoz Nábytkové banky obnovíme v její Re-Nab hale na Černovické, která se tomu uzpůsobí,“ oznámil Petr Hladík.

Brněnský náměstek připomněl, že až do začátku ruské invaze na Ukrajinu fungovala Nábytková banka ve formě tzv. Re-Nab projektu, kdy lidé mohli na vybraná sběrná střediska darovat použitý, avšak funkční nábytek, který se následně daroval sociálně potřebných rodinám a jednotlivcům. Celkem se tak za šest let trvání projektu Re-Nab podařilo shromáždit zhruba 1 600 kusů nábytku, které byly umístěny do 160 rodin. „Lidé jsou nyní navyklí vozit darované vybavení na jedno konkrétní místo, kde je vidět okamžitá konkrétní pomoc. Chceme na toto navázat a otevřít Nábytkovou banku nejen uprchlíkům před agresí, ale všem potřebným,“ uzavřel Petr Hladík.

Nábytková banka ukončila příjem darovaných věcí v neděli v podvečer. Od pondělí do čtvrtka probíhá pouze vydávání naskladněné pomoci a ve čtvrtek odpoledne ukončí Nábytková banka i výdej. Případné nerozdané kusy nábytku a vybavení se poté přesunou do nových prostor a Nábytková banka opustí brněnské Výstaviště.

„Areál Divize Svoz SAKO Brno, v němž bude nová Nábytková banka fungovat, prochází nyní rekonstrukcí a modernizací. Proto bude Nábytková banka prozatím otevřena jen jeden den v týdnu, a to každý čtvrtek od 8 do 14 hod. zejména pro instituce na výdej,“ dodal Filip Leder.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události