Na náměstí Svobody proběhne koncert pro dárce krve

Na středu 3. června je připraven na náměstí Svobody v Brně koncert pro dárce krve a širokou veřejnost. Kulturní program zahájí ve 13 hodin moderátorka Českého rozhlasu Brno Petra Polzerová a uvede na pódium první účinkující. V průběhu koncertu bude moderátorka zvát společně se zástupcem z Transfúzní stanice Fakultní nemocnice Brno na odběr krve, který se koná ve středu 9. června. Jedná se o druhý odběr krve v letošním roce v rámci tradiční akce Daruj krev s Českým rozhlasem Brno a Jihomoravskou plynárenskou RWE.
Darovat krev mohou zájemci 9. června od půl sedmé do dvou hodin odpoledne na Transfúzní stanici Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích a ve Zlíně na Hematologicko transfúzním oddělení Baťovy nemocnice od šesti do dvanácti hodin. Z důvodu rozšiřování registru zve brněnská transfúzní stanice na tento termín pouze prvodárce. Dříve registrovaní dárci krve dostanou pozvánky na odběry podle další potřeby transfúzní stanice.
Touto akcí pomáhá Český rozhlas už řadu let získávat nové dárce krve. Smyslem je popularizace dárcovství a získávání zejména bezplatných dárců. Myšlenka akce se zrodila v Brně, kde mohli v prosinci 1992 poprvé přijít dárci krve na odběr zorganizovaný rozhlasem. Tehdy a v dalších několika letech se odběry konaly přímo v budovách rozhlasu a akce se rozšířila do celé republiky. Dnes už se odběry odehrávají na transfúzních stanicích čtyřikrát ročně. Český rozhlas Brno navíc pravidelně dvakrát do roka při příležitosti těchto odběrů pořádá i výše zmíněný koncert, který atraktivní a zábavnou formou propaguje dárcovství krve. Je poděkováním novým dárcům a seznamuje širokou veřejnost s dalšími podrobnostmi o darování krve.

krev_1.jpg