Brňané si v sobotu mohou zasadit vlastní strom v oboře Holedná

Brno, 3. května 2022 - Sázíme stromy pro Brno. Tak se jmenuje akce, která se uskuteční v sobotu 7. května v oboře Holedná. Jejím cílem je vysadit na předem určených místech co nejvíce sazenic stromů. Kůrovcová kalamita za poslední čtyři roky poznamenala nejenom brněnské lesy. Při odstraňování jejích následků lesníci z městské společnosti Lesy města Brna vynakládají enormní úsilí a v současné době ji mají pod kontrolou.

strom holedna sazenice

„Snahou lesníků je vykácené holiny co nejdříve zalesnit. Na sobotu 7. května jsme proto společně připravili akci pro veřejnost, při které budeme v Oboře Holedná sázet nový les. Máme nachystáno přibližně 6 tisíc sazenic, mezi nimiž je nejvíce zastoupen dub a v menším množství i buk. Lesy totiž sázíme smíšené tak, aby byly odolné vůči změnám počasí a škůdcům. Každý se na místě dozví, jak se sazenice v lese sází a jakým způsobem je o ně potom pečováno. Připraven bude i doprovodný program: za zmínku stojí například lesní pedagogika nebo vystoupení trubačů společnosti Lesů města Brna,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík, který nad akcí převzal záštitu.

Samotná akce se uskuteční od 10 do 16 hodin. V den konání budou v oboře Holedná umístěny i naváděcí cedule. „Vzhledem k tomu, že se v okolí obory nenachází dostatek parkovacích míst, apelujeme na zájemce, aby využili městské hromadné dopravy. Dopravní podnik posílí i některé spoje vedoucí k Holedné. Od vstupu do obory u obůrky s divočáky bude k místu sázení jezdit vláček Zoo Brno. Určen je především pro menší děti a návštěvníky se sníženou pohyblivostí,“ doplnil Petr Hladík.

Nářadí bude na místě k zapůjčení, návštěvníkům je doporučeno zvolit vhodnou obuv a rukavice. Veškeré aktuality budou zveřejněny na FB profilu organizátora, jímž je městská společnost Lesy města Brna. Na doprovodném programu bude spolupracovat spolek Filiánek.

Akce se koná za jakéhokoliv počasí.

Zdroj: TIS MMB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události