Z 50 na 350. Brno navýší počty svých dobíjecích stanic pro elektromobily

Brno, 10. září 2022 - Počty dobíjecích stanic pro elektromobily v Brně podstatně vzrostou. K plánovaných 50 stanicím brněnských tepláren jich díky společnosti SAKO Brno přibude hned 300. Budou rozmístěny v právě vznikajícím CTParku Líšeň a proudit bude do nich elektřina, kterou energetickým využíváním odpadu vyrábí SAKO Brno. Umožní to memorandum o spolupráci, uzavřené mezi developerskou společnost CTP a svozovou a odpadovou společností SAKO Brno. Administrativní a obchodní park v Líšni je již nyní vytápěn horkou vodou z výroby SAKO Brno.

podpis sako brno

„Náš areál je v těsné blízkosti líšeňského CTParku a přivést do něho horkou vodu i elektřinu dává smysl. Do budoucna počítáme, že tyto dobíjecí stanice budou napájeny solární energií z fotovoltaických panelů,“ vyzdvihl Filip Leder, předseda představenstva SAKO Brno. Kromě stanic v Líšni plánuje SAKO Brno také další dvě velké dobíjecí stanice. Budou určeny pro napájení elektrických svozových vozů a počítá se s využitím také pro veřejnost.

Dalším bodem memoranda je spolupráce při výrobě zeleného výrobě vodíku pomocí elektrolyzéru. Vyrobený vodík poslouží pro průmyslové využití nebo jako ekologické palivo pro logistickou dopravní infrastrukturu. „Díky městské společnosti SAKO Brno dokážeme vyrábět velké množství energie přímo na území města Brna a zde ji hned spotřebovávat. Nemusíme do Brna žádnou energii složitě dopravovat z jiných měst nebo přes jiné dodavatele. Je to cesta ke skutečné energetické nezávislosti. Jsem rád za zapojení městských firem do elektromobility a oceňuji spolupráci města se soukromým sektorem,“zdůraznil Petr Hladík, 1. náměstek primátorky města Brna.

Zdroj a foto: SAKO Brno a Zdeněk Kolařík


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události