Nové zařízení umožní v Brně komplexnější a časově kratší operace srdce

Brno, 14. září 2022 - V těchto dnech byla v brněnském Centru kardiovaskulární a transplantační chirurgie (CKTCH) uvedena do provozu nová angiolinka. Nová linka umožní provést komplexněji jednotlivé zákroky typické například u pacientů po náhradě srdeční chlopně nebo u implantace břišních výztuží.

angiolinka cktch brno

„Stará linka už pomalu dosloužila, používali jsme ji 12 let. Srdcem sálu je pohyblivé C – rameno s nejnovějším rentgenem. Angiolinka – tedy na sebe navazující přístroje – umí několik činností najednou: živý rentgenový obraz je schopna porovnat s předoperačním CT a echokardiografií během operace. Kardiolog tak dostává komplexní informace o vyšetřovaném srdci, zvyšuje se tak bezpečnost výkonů,“ popisuje výhody nové linky Jiří Sikora z CKTCH.

Součástí obměny byla i kompletní rekonstrukce hybridního sálu, která v kombinaci s kompaktnějšími rozměry nového rentgenového přístroje přinesla výrazné zvýšení komfortu práce chirurgů na operačním sále.

„Museli jsme zrekonstruovat podlahy, udělat nové stropy, speciální klimatizaci s laminárním prouděním, nové rozvody elektřiny a kyslíku, pořídili jsme i nový operační stůl,“ říká ředitel CKTCH Petr Němec. „Jsme pyšní, že můžeme využívat kombinaci nejmodernějších technologii s kvalitním zobrazením, ale s nesrovnatelně nižším zářením, což je velký benefit pro pacienty. Lékaři pak vidí lepší obraz, vyšetření trvá kratší dobu, a proto je operační riziko nižší,“ dodává Němec.

56 milionů Kč, které centrum za angiolinku zaplatilo, financovalo centrum z 10 % z vlastních prostředků, 20 % ze státního rozpočtu a 70 % získalo z evropských fondů z programu na podporu zdravotnictví REACT.

 


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události