Den včel mohou Brňané oslavit v Lužánkách

Brno, 12. května 2023 – Jak to vypadá ve včelím úlu? Jaké role zastávají jednotlivé včely? A jak se stáčí med? Vše se dozvíte a na vlastní kůži zažijete na Dni včel v Lužánkách. Akci pro děti a dospělé s ukázkami, ochutnávkami a kvízem pořádá v pátek 19. května Středisko volného času Lužánky na pracovišti Lidická ve spolupráci s projektem Včely do Brna, který vznikl díky Participativnímu rozpočtu Brna Dáme na vás.

krouzek vcelareni svc luzanky

Víte, že je v Lužánkách na Lidické mezigenerační kroužek, kde se o včelaření mohou mnohé přiučit děti, ale také včelaři začátečníci? Že se díky projektu Včely do Brna šíří nejen osvěta o významu včel ve městě, ale skutečně vzniká čím dál víc míst v Brně, kde jsou úly? Proto je blížící se Světový den včel ideální příležitost představit pilné pracantky ze zvířecí říše právě v SVČ Lužánky v rámci zmíněného projektu. Program pro školy dopoledne a pro rodiny s dětmi odpoledne bude plný zajímavých informací i praktických ukázek.

„Prozkoumáme včelí oči, křídla a žihadla pod mikroskopem. Podíváme se na částí úlu, včelařské pomůcky a jak se stáčí med pomocí medometu. Připravujeme také ochutnávku včelích produktů a kvíz o medové odměny. Vše hravou formou, aby se bavily i děti,” uvedla organizátorka a lužánecká lektorka Andrea Chalupníková.

Poučné a zábavné odpoledne pro veřejnost se koná v lužáneckém pracovišti Lidická v pátek 19. května od 15 do 18 hodin. Není třeba se předem hlásit, kapacita není omezená a vstupné je dobrovolné.

Zdroj a foto: SVČ Lužánky


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...