Street party Minská OPEN bude letos na rekordní ploše téměř 2 kilometrů

Brno, 20. června 2023 – Tento pátek v pět hodin odpoledne se pro automobily zcela uzavře dopravní tepna Žabovřesk – ulice Horova a Minská. Stane se tak v souvislosti s pátým ročníkem street party Minská Open. Obě ulice se až do sobotní druhé hodiny ranní dočasně promění v pěší zónu, v níž organizátoři slibují koridor zábavy, dobrého jídla a pití.

festival minska

Letos k street party připojili také prostor fotbalového hřiště FC Svratka, čímž letošní ročník akce stal největším od svého vzniku v roce 2016. Své produkty zde budou podnikatelé ze Žabovřesk nabízet na ploše téměř 2 kilometrů.

„Poslední Minská Open proběhla před čtyřmi lety. Dvakrát přípravy akce zastavila virová epidemie a loni nebylo kvůli stavbě městského okruhu možné získat povolení na dopravní omezení oblasti v rozsahu, který je pro tento formát akce potřeba. Museli jsme si všichni zkrátka trochu počkat, ale o to více se všichni na letošní ročník těšíme, vždyť při tom posledním návštěvnost přesahovala hodně přes 30 tisíc lidí,“ vypočítává starosta městské části Filip Leder.

Specifikem žabovřeské street party je, že ji organizačně a programově pokrývá sama městská část. Probíhá ve spolupráci obce s místními podnikateli. Nejen těmi, kteří mají prodejnu v lokalitě Minská a Horova, ale se všemi ostatními, majícími v Žabovřeskách sídlo firmy nebo nemovitost. Pro návštěvníky je Minská Open zdarma a není třeba ani žádný registrační formulář. „Tento ročník nabídne program na třech lokalitách. Hlavním místem zábavy se stane prostor u radnice městské části na Horové. Prostor fotbalového hřiště FC Svratka se přihlásí s nabídkou aktivit pro děti i dospělé a na Burianově náměstí u kapličky se návštěvníci mohou těšit na bohatý hudební i scénický program,“ přibližuje programové schéma akce ředitelka Společensko-kulturního centra Rubín, Petra Kačírková.

„V podtitulku letošního ročníku máme, že letos na naší street party Minská Open slunce nezapadá. A bude to pravda, v okamžiku astronomického západu před žabovřeskou radnicí rozsvítíme 5,5 m vysokou maketu naší hvězdy Slunce, zapůjčené brněnskou Hvězdárnou a planetárium,“ dokresluje starosta městské části Brno-Žabovřesky Filip Leder.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...