Technické sítě Brno už nyní připravují na Vánoce

Brno, 3. srpna 2023 – Letní prázdniny jsou sice teprve v polovině, pracovníci společnosti Technické sítě Brno už však připravují Brněnské Vánoce. „Kdybychom měli být přesní, pak se vánoční trhy začínají chystat dokonce ještě dřív. Připojení stánků na energetic-kou síť a instalace jejich vnitřního elektro vybavení, spadající mimo jiné do gesce naší společnosti, vychází z konceptu jejich rozmístění a využití i splnění požadavků jednotli-vých prodejců, který se řeší už během jara,“ uvedl generální ředitel společnost TSB Pa-vel Rouček.

vanoce banky

„A protože rozmístění bude letos trochu jiné, než byli dosud Brňané zvyklí, s mírným předstihem proti minulosti jsme již zahájili nutné práce především na elektrorozvodech, abychom nejpozději do října měli vše hotovo a mohli po technické stránce ladit případné změny,“ dodal Rouček.

Na základě daných parametrů vznikla projektová dokumentace elektrického připojení. Aktu-álně probíhá především nákup potřebného instalačního a elektromateriálu, komunikace s do-davateli a především kontrola stávajících elektrorozvaděčů a jejich oprava, případně výroba nových. Rozvaděčů bude totiž letos potřeba více, neboť vzhledem k novému situačnímu plánku na náměstí Svobody přibude stánků.

„Ty budou podle nabízeného sortimentu rozmístěny jednak v centrální ploše kolem Mo-rového sloupu, kde bude instalováno rovněž hlavní pódium, a pak kolem Skácelovy kašny a vánočního stromu. Elektrorozvody budou na povrch vytaženy z odběrných míst a rozvodů TSB umístěných v chodbách sekundárního kolektoru pod náměstím. Celkem bude rozvedeno na náměstí Svobody necelých osm kilometrů kabelů, vzhledem k dispozičnímu řešení bude letos pod nohama návštěvníků méně ochranných krytů ka-beláže, tzv. mostů,“ doplnil Michael Benža, vedoucí Odboru kolektory TSB. Stříšky dře-věných chaloupek tradičně olemují světelné girlandy, které jsou již kompletně tvořeny LED svítidly. Do výroby v dílnách TSB se chystá také nové ohrazení Těsnohlídkova stromu, které bude stylově odpovídat ostatním prvkům na náměstí a bude praktičtější.

Změny na Dominikánském náměstí si vyžádala instalace nového vodního prvku před Novou radnicí. V horní části zůstane samozřejmě betlém, prodejních stánků tady bude ale jen osm, nově se ve spodní části objeví menší pódium pro účinkující. Na rampě u kostela vznikne gastro zóna a „odpočinkový koutek“. Elektrokabelů zde stačí jen necelých čtyři sta metrů, vyvedeny budou ze sekundárního kolektoru pod Dominikánským náměstím.

Společnost Technické sítě Brno se na přípravě a technickém zajištění Brněnských Vánoc po-dílí od doby vzniku jejich současné podoby, nejprve na náměstí Svobody, od roku 2016 pak také na Dominikánském náměstí, kam se trhy rozšířily. Veškeré přípravy a samotná realizace je řešena s pořadatelem a organizátorem trhů, kterým je TIC Brno. Technické sítě Brno za-bezpečují kromě energie rovněž dopravu, montáž, demontáž prodejních stánků či připojení pódií. V neposlední řadě pak zajišťují rovněž nazdobení vánočního stromu na základě vybra-ného a zadaného konceptu hlavního organizátora. Jaké bude to letošní, zůstává zatím tajem-stvím…

Stavba dřevěné vesničky začne 8. listopadu a potrvá do 22. listopadu 2023. Zahájení vánoč-ních trhů je naplánováno na 24. listopadu 2023. Demontáž dřevěné vesničky bude probíhat v několika etapách od 27. prosince do 10. ledna 2024.

Zdroj: TSB


Související články:

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kalendář vinařských akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  3
  4  5  910
12151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce
08.12. Moravský vinařský podzim 2023..
11.12. Řízená degustace vín z vinařství Š..
13.12. Letem světem s Magnum Wines..
13.12. Řízená degustace Vinařství Rauš..
14.12. Řízená degustace vín – Vinselekt M..

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události