Brněnský orloj nabídne před Vánoci dva druhy kuliček ve dvou režimech

Brno, 4. prosince 2023 - Také letos ozvláštní předvánoční čas v Brně limitovaná edice skleněnek z orloje na náměstí Svobody. Zkusit štěstí mohou zájemci ve dvou režimech, každý z nich přitom nabídne kuličku s jiným motivem.

kulicka vlocka orloj brno

Orloj začal vydávat vánoční kuličky v pátek 24. listopadu, v den zahájení Brněnských Vánoc. „První, fosforová, svítící kulička vypadla už v 11 hodin dopoledne, následovaly pak každou hodinu další až do jedenácté večer. Celkem jich tak bylo třináct. Stejně tomu bude o následujících nedělích a pak poslední adventní víkend: třináct kuliček po hodině od 11 dopoledne do 11 večer vypustí stroj v sobotu 23. prosince i následně na Štědrý den, který je letos současně čtvrtou adventní nedělí,“ upřesnil Michael Benža z Technických sítí Brno, které o multifunkční hodinový stroj pečují.

Mezitím, do 22. prosince ve všední dny a soboty, bude stroj vydávat jen jednu kuličku s motivem sněhové vločky, a to v 11 hodin dopoledne.

Multifunkční hodinový stroj stojí na náměstí Svobody od září 2010. Během tohoto období vydal více než deset tisíc kuliček, které stále patří mezi vyhledávané suvenýry místních i turistů.

Foto: archiv TSB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...