MENDELU v pátek otevře brněnský i lednický kampus uchazečům o studium

Brno, 25. ledna 2024 - MENDELU podruhé pořádá celouniverzitní den otevřených dveří, kdy všechny fakulty a části budou zájemcům o studium otevřeny v jeden den. Uchazeči si mohou 26. ledna prohlédnout jak kampus v Brně, tak i v Lednici. V rámci programu připravovaného jednotlivými fakultami se uchazeči seznámí s nabídkou všech studijních programů a navštíví i málo známá místa univerzity. Informace získají i o nových studijních programech, které univerzita otevírá letos v září.

mendelu uchazecky studentky

Centrálním místem bude přízemí budovy Q v kampusu v Brně. U infostánků všech fakult a celouniverzitních pracovišť se uchazeči dozví základní praktické informace o přijímacích zkouškách, zaměření jednotlivých programů, průběhu studia i budoucím uplatnění. Odpovídat na dotazy budou studijní referentky, ale i studentští ambasadoři jednotlivých fakult. „Současní studující mohou uchazečům lépe odpovědět na časté dotazy týkající se náročnosti studia či studentského života obecně. Studující mají zkušenosti čerstvě v paměti a pozitivní roli hraje i menší věkový odstup, díky kterému se uchazeči nebojí své vrstevníky a vrstevnice oslovit,“ uvedl Jiří Skládanka, prorektor pro internacionalizaci a vnější vztahy.

Program v Brně začíná v devět hodin. Zájemci a zájemkyně o studium si mohou projít všechny budovy brněnského kampusu. Své stanoviště bude mít i knihovna, Centrum sportovních aktivit, zahraniční oddělení a koleje, kde se uchazeči dozví všechny informace o tom, jaké MENDELU nabízí možnosti zahraničních výjezdů nebo ubytování na kolejích. Program v Lednici začíná v deset hodin, k prohlédnutí budou nejen výukové prostory, ale i skleníky, koleje, zahrady a vinice.

Zdroj a foto: MENDELU


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...