Dvě nové cyklostezky zpříjemní v Brně dopravu na kole

Brno, 5. února 2024 - Dvě nové cyklostezky by do budoucna mohly vzniknout v Brně. Brněnští radní schválili dohodu, díky které bude moct investor CTP Ponávka Business Park zbudovat dočasnou cyklostezku, která propojí dva už dokončené úseky v areálu Vlněny a Ponávky. Odsouhlasili také investiční záměr na cyklostezku Netroufalky. Ta město vyjde přibližně na 11,6 milionu korun.

cyklostezka cyklista brno

„Společnost CTP Ponávka Business Park má zájem umístit na své náklady na pozemcích, které vlastní město, dočasnou stavbu cyklostezky. Ta by měla propojit cyklostezku u areálu Vlněny s trasou v areálu Ponávky. Dnes jsme proto schválili dohodu, která toto dočasné umístění umožňuje a z níž vyplývá, že trasa s mlatovým povrchem bude v provozu nejméně do konce roku 2027. Pokud tomu nebudou bránit potenciální záměry staveb jiných investorů, je možné existenci cyklostezky dále prodloužit,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Investorem této akce a subjektem, který bude zodpovědný za správu a údržbu cyklostezky, bude společnost CTP.

Brněnští radní dnes také schválili investiční záměr cyklostezky a chodníku v Netroufalkách. „Cílem je propojit pěší a cyklistickou infrastrukturu ulice Jihlavské s ulicí Netroufalky. Pokud se tento investiční záměr zrealizuje, spojí se Starý Lískovec s oblastí severních Bohunic, ze které je možné dál směřovat k řece Svratce. Cyklistům a pěším se také otevře možnost na jižní straně pokračovat podél Jihlavské, na severní straně získají přístup do lokality Nového Lískovce. Plánovaný úsek vede podél ulice Netroufalky až k místu, kde je již dělená stezka pro chodce a cyklisty zbudovaná,“ popsal radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Souběžně s komunikací a cyklostezkou povede i chodník. Orientační předpokládaná cena investice je 11,6 milionu korun včetně DPH.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...