Moravské náměstí se loučí s kluzištěm i vyhlídkovým kolem

Brno, 29. února 2024 – Vydařený ročník má za sebou kluziště na Moravském náměstí, které si odbylo premiéru v parku. Ledovou plochu otestovalo za tři měsíce provozu přes 24 tisíc bruslařů, díky čemuž byla nynější sezóna nejúspěšnější v historii. S posledním únorovým dnem sportoviště, stejně jako vyhlídkové kolo, ukončuje provoz.

kolo moravske namesti mc brno stred

Ledová plocha v centrální části parku fungovala od prosince minulého roku a hned po otevření si získala oblibu Brňanů, kteří zvláště v prosinci a lednu sportoviště ve velkém navštěvovali. Zájem vydržel i v únoru, a tak za tři měsíce provozu počet návštěvníků přesáhl 24 tisíc. Díky tomu padlo dosavadní návštěvnické maximum z někdejšího kluziště u sochy markraběte Jošta, kde si zabruslilo celkem 21 514 lidí.

„První ročník ukázal, že se kluziště v parku na Moravském náměstí osvědčilo. Podařilo se přilákat rekordní počet návštěvníků a ledová plocha zpestřovala výuku dětem ze základních a mateřských škol v naší správě, které bruslily zdarma. K maximální spokojenosti chyběly snad jen lepší povětrnostní podmínky, jež zvláště v únoru bruslení příliš nepřály a neumožňovaly nám bruslařskou sezónu ještě prodloužit,“ sdělil starosta městské části Brno-střed Ing. arch. Vojtěch Mencl (ODS).

Poslední únorový den se lidé na Moravském náměstí rozloučí nejen s ledovou plochou, ale také s vyhlídkovým kolem. Demontáž začne v pátek. Demontážní práce u obou staveb se uskuteční souběžně, aby co nejméně omezily návštěvníky parku. Samotné odklizení konstrukce zabere několik dní. Po ukončení demontáží začne příprava parku na jaro.

Zdroj a foto: MČ Brno-střed


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...