V brněnské zoo by mohly přibýt dva vzdělávací pointy

Brno, 26. března 2024 - Brněnští radní souhlasí s podáním žádosti o dotaci na projekt Přírodní vzdělávací pointy v areálu Zoo Brno, díky němuž vzniknou dvě učebny pod širým nebem pro vzdělávání větších skupin. Hotovo by mělo být nejpozději do konce října 2027.

agama hlava

Realizací dvou nových pointů se rozšíří prostor pro vzdělávací aktivity přímo v brněnské zoologické zahradě. Učebny nabídnou přímý kontakt s přírodou. „Vzniknou dvě nové přírodní učebny vybavené venkovním mobiliářem, vzdělávacími prvky, úschovnými boxy na pomůcky, zastíněním, pítky, toaletami, připojením na wifi a elektrickou energii a také ukázkami různých biotopů či pěstování rostlin. První point s názvem Lidé, zvířata a rostliny bok po boku vznikne mezi Dětskou zoo a Africkou vesnicí. Druhý, nazvaný Člověk a příroda, bude umístěn na komunikaci pro pěší vedoucí od stánku se suvenýry za pokladnami až před objekt bývalé veterinární stanice,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Filip Chvátal.

Předpokládané náklady na realizaci jsou vyčísleny na 21 milionů korun včetně DPH. „Na tuto akci bude podána žádost o dotaci ve výši 14 700 000 korun, dále se počítá se státním příspěvkem 3 150 000 korun od Ministerstva pro místní rozvoj ČR a zbylé 3 150 000 korun poskytne město Brno,“ doplnil Filip Chvátal.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...