Brněnští vědci pokročili v léčbě celulitidy

Brno opět potvrdilo své postavení centra inovací České republiky. Vědecký tým pod vedením doc. Ivana Rampla ze společnosti Enjoy přišel na unikátní metodu léčby celulitidy využitím plošného impulzního magnetického pole a tepla. Propojení těchto dvou silových vlivů způsobuje zrychlené odstraňování zásob tukových buněk soustředěných v postižených oblastech a tím prokazatelné vyrovnávání hrbolků a vrásek „pomerančové kůže“.
Léčba probíhá bez přímého dotyku aplikátoru přístroje s postiženou kůží, při kúře je možné mít na těle lehké oblečení. Léčebná kúra je příjemná, bezbolestná a bez škodlivých následků pro tělo, jelikož teplo a magnetické pole pronikají do organizmu jen do hloubky podkoží. Ostatní neinvazivní postupy na bázi vakua, elektrického pole apod. vyžadují přímý kontakt aplikátorů s tělem, jsou náročné na techniku terapie a nejsou zcela bez zdravotních rizik. Další unikátností přístroje je možnost předcházení vzniku celulitidy u dospívajících dívek.
Přístroj Claire byl vyvinut pro domácí použití. Dosažení viditelných výsledků je klinicky prokázáno už po dvou týdnech aplikace přístroje. Účinky nové metody byly prokázány klinickými testy v dermatologické laboratoři FN LFUK v Plzni. Přístroj má certifikát Státního zkušebního ústavu. Přístroj Claire v současné době nabízí k zapůjčení a léčbě celulitidy v prostředí domova například privátní klinika Mediconet v Brně. Více informací o přístroji najdete na www.enjoy.cz.
Vědecký tým společnosti Enjoy sídlí v prostorách Jihomoravského inovačního centra (JIC). Jiří Hudeček, ředitel JIC, uvádí: „Jsme rádi, že v rámci inkubačního programu můžeme pomáhat firmám jako je Enjoy. Vědci pracující na významných inovačních řešeních, která pomáhají obyčejným lidem s problémy každodenního života, jsou bezesporu velmi důležití. Pro inkubované firmy zajišťujeme finance, prostory, poradenství, kontakty, propagaci a pomoc při transferu technologií. Za dobu šesti let jsme takto pomohli vzniknout více než pěti desítkám firem, z nichž už 21 inkubační program úspěšně ukončilo.“

vedci_1.jpg