FN Brno uspořádá před Janáčkovým divadlem festival „Daruj krev, Brno!“

Brno, 16. května 2024 – Fakultní nemocnice Brno poprvé v historii pořádá festival pro podporu bezpříspěvkových dárců krve a jejích složek. Cílem této akce je přiblížit široké veřejnosti důležitost pravidelného darování krve. Festival „Daruj krev, Brno!“ se bude konat 14. června 2024 k příležitosti Světového dne dárců krve od 14:00 do 20:00 hodin v prostorách Piazzetty před Janáčkovým divadlem.

darovani krve

Svůj stánek zde bude mít Transfuzní a tkáňové oddělení Fakultní nemocnice Brno, jehož součástí bude i Registr dárců kostní dřeně. Dalším zástupcem FN Brno bude Gynekologicko-porodnická klinika, Interní hematologická a onkologická klinika a Klinika dětské onkologie. Právě tyto dvě poslední zmíněné kliniky mají největší spotřebu transfuzních přípravků. U fontány zaujme místo podium, které bude hostit mimo jiné muzikálové herce z Městského divadla Brno a spoustu dalšího doprovodného programu.

Občerstvení a nealkoholické nápoje budou tematicky laděné. Návštěvníci budou moci ochutnat vegetariánské dobroty EuRobi, dále pak sendviče a nealkoholické drinky od společnosti Lidi z Baru. Přítomné také bude autíčko se zmrzlinou Božský kopeček a pojízdný stánek s výbornou kávou KOFI KOFI.

Od 11:00 bude připravena i speciální edice skleněných kuliček, které budou padat v tento den padat každou hodinu z Brněnského orloje na náměstí Svobody.

Zdroj: FN Brno, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...