Letní AutenTICké prohlídky Brna s průvodci klepou na dveře

Brno, 20. června 2024 - Jarní blok AutenTICkých prohlídek nabídl neuvěřitelných 60 termínů, a kromě oblíbených námětů i řadu novinek. Letní cyklus začíná 22. června a do 31. srpna vás zve na 49 prohlídek. Vstupenky jsou již v předprodeji.

 Foto Jiřina Rittichová  tic

„Naše Autentické prohlídky jsou čím dál tím víc oblíbené a známé. Každý rok o tom svědčí zvyšující se návštěvnost i počet prohlídek. Většinou na nich potkáte Brňany, jejich témata totiž rozhodně necílí jen na turisty. Kapku zábavy či kontroverze vždy přidá fotka Romana France, se kterým spolupracujeme téměř od začátku, a který dokáže vždy vyhmátnout zajímavý brněnský motiv. Většinou prudce autentický,” říká s úsměvem Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO.

Neobvyklé fotografie Romana France vyobrazením brněnských osobností vyzdvihují různé aspekty Brna – od kultury, přes sport až po běžného pracujícího člověka. Tentokrát vybral kopáčský fenomén z Brna. „Jmenuje se exoticky jako z nějakého dávného příběhu – Alin Huňka, nejlepší kopáč v Brně! Od 14 let se živí kopáním, letos mu bude 60. Za tu dobu podle mě vykopal tolik hlíny, že by z ní byl druhý kopec pod Špilberkem. A taky zničil na 100 lopat a krumpáčů. Kope v parném horku, v třeskutém mrazu, každý den. Kolem něj tančí desítky lopat, které svou vůlí ovládá,“ vysvětluje téma fotografie Roman Franc.

Mezi klasickými pěšími trasami najdete i 2 cykloprohlídky, 4 running tours a 8 prohlídek pro děti. S profesionálními průvodci můžete vyrazit do města i do přírody a poznávat město takové, jaké ve skutečnosti je a jak ho mají rádi místní. TIC BRNO myslí i na ty, kterým letní horko není příjemné a nabízí několik termínů v interiéru nebo v pozdním odpoledni až večerních hodinách, kdy už je chladněji. Zchladit vás v parném létě může také procházka Kašny, fontány, vodotrysky.

I v letní sezoně se vydáte po stopách nové publikace Českého rozhlasu Brno s názvem 100+24 brněnských kuriozit, absurdit a bizarností autorů Tomáše Kremra a Miloše Šenkýře. Knihu vydal Český rozhlas Brno jako symbolický dárek veřejnosti ke stému výročí vysílání z Brna. Dále navštívíme například tři zahrady tří slavných vil – Vily Tugendhat, Vily Löw-Beer a Arnoldovy vily, moravský Manchestr, Šanghaj neboli Divišku či divokou přírodu Červeného kopce.
Kompletní seznam rozmanitých témat autentických prohlídek najdete na: autenticke-prohlidky-brno.cz. Zakoupíte tam i vstupenky nebo si pro ně přijďte osobně do infocenter na Radnické 8 a Panenské 1.

Vybrané AutenTICké prohlídky:

Skály a řeka: za divokou přírodou Červeného kopce
Termíny: 13. 7. 2024 v 18:00
Proč je Červený kopec červený? Co na jeho divokých skalách roste a žije? Projdeme se po vyhlídkách, na nichž si vysvětlíme různé geografické souvislosti brněnské přírody, ukážeme si, kudy je plánován tolik diskutovaný projekt lanovky, sestoupíme k řece a podíváme se zblízka na její peřeje i na to, jak pokračuje revitalizace nábřeží pod Výstavištěm. Budeme-li mít štěstí, uvidíme nad řekou prolétat ledňáčka a možná potkáme i další divoké obyvatele. POZOR: Trasa povede místy náročným terénem, nutná kvalitní obuv a základní fyzická zdatnost; zcela nevhodné pro hůře pohyblivé osoby.

Kašny, fontány, vodotrysky
Termíny: 14. 7. ve 14:00, 3. 8. ve 14:00, 14. 8. 2024 v 16:30
Vodní prvky mají ve horkém létě ochlazovat a zpříjemňovat obyvatelům města jejich život. V minulosti byly ale kašny také důležitým způsobem reprezentace vedení města a také jakýmsi společenským centrem. Vždyť každé ráno se u nich sešly služky a ficky nejen aby nabraly vodu, ale aby si také vyměnily informace a drby z jejich domácností! Město Brno má na svém území kašny nejen historické, ale také moderní. Pojďte je tedy společně poznat!

Running Tour: Industriální stezka (Od vily Tugendhat k Cejlu)
Termíny: 27. 8. 2024 v 18:00
Rádi běháte? Baví vás historie a zajímáte se o město, ve kterém žijete? Spojit příjemné s užitečným, posílit kondičku a zároveň se dozvědět o brněnských památkách můžete při našich běžeckých prohlídkách Brna. Profesionální průvodce vás provede tradičními i netradičními místy, vybrat si můžete z tras, které byste na běžných prohlídkách nestihli obejít, takže toho opravdu mnoho uvidíte a zažijete. Nezapomeňte dobrou obuv a vhodné oblečení s sebou – a můžeme vyrazit! Trasy dbají jak na běžeckou zábavu (dobrý povrch a atraktivní prostředí), tak na lukrativnost míst a památek, součástí je i zajímavé vyprávění jejich příběhů po cestě.

Zdroj a foto: TIC BRNO/Jiřina Rittichová


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    
Nejbližší akce

Žádné události