V pátek zahájí promítání letní kino na Dobráku

Brněnské kulturní centrum bude i v letošním roce v areálu koupaliště na Dobrovské ulici v Brně – Králově Poli provozovat letní kino. Pro letošní rok se podařilo letnímu kinu najít strategického partnera, který jeho provoz podpořil finanční dotací. Tímto partnerem se stala společnost Jihomoravská plynárenská, která je známá také svojí podporou českého filmu. RWE Letní kino Na Dobráku zahajuje svůj provoz v pátek 25. června ve 20 hodin stand-up comedy vystoupením Na Mikrofon, po němž následuje projekce posledního filmu Jana Hřebejka Kawasakiho růže. Úvodní večer završí večírek, jímž bude hudebně provázet DJ Dan Keschen.
Dramaturgie letního kina je žánrově pestrá, každý z 68 večerů, které letos diváky až do 31. srpna čekají, se bude promítat jiný film – komedie, muzikály, dramata, horory, k vidění budou prověřené stálice i horké novinky. Dále bude možné shlédnout filmy, které k promítání distribuční firmy běžně nenabízí, například legendární Pražskou pětku nebo Kouř Tomáše Vorla. Všechny projekce budou z 35 mm filmových kopií. Filmová představení doplní vystoupení hudebních skupin Lesní zvěř, Budoár staré dámy, Nuck Chorris Gang a Kumbalu nebo divadel Prkno či P.U.D.
Začátky promítání RWE Letního kina Na Dobráku jsou v červnu a v červenci ve 21.30 h, v srpnu už ve 21 hodin. Vstupné, které platí i na doprovodný program, je 80 korun, držitelé průkazů ZTP zaplatí polovinu, držitelé průkazů ZTP/P mají vstup zcela zdarma. Kapacita hlediště je přibližně 180 osob a hraje se za každého počasí. V případě silného větru je možné promítání z bezpečnostních důvodů přerušit. V areálu kina je k dispozici občerstvení. Více informací o programu kina i o jednotlivých promítaných filmech lze nalézt na internetových stránkách kina www.nadobraku.cz.

nadobraku_180_1.jpg

 

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF