Říjen ve Vaňkovce ve znamení módy: Fashion Days i přehlídky na obřích obrazovkách

Brno, 1. října 2021 - Brněnskou Galerii Vaňkovka v říjnu ovládne móda. Podzim se zde tradičně nese v duchu nových kolekcí. Na jejich prezentaci na živo se zákazníci letos mohou těšit během přehlídek na Vaňkovka Fashion Days 22. a 23. října. Nejnovější módní kousky jsou zároveň od 1. října ke zhlédnutí také na čtyřech velkých LED obrazovkách a od 4. října pak i na výstavě figurín v rotundě nákupního centra.

Public relations

  • FIFA 22 přichází. Co můžete očekávat?

    FIFA 22 přichází. Co můžete očekávat?

    Okamžik, na který všichni fanoušci počítačových her s fotbalovou tematikou čekají, se rychle blíží. Brzy vychází nová FIFA a odpočítávání vstupuje do rozhodující fáze. Co můžete v novém vydání očekávat? Kdo dostal nejlepší kartu a jak vypadá Robert Lewandowski? O tom v dnešním textu!
   

Rozsáhlý výzkum odpoví, jak je to s láskou v době covidu

Brno, 4. července 2021 - Vědci ze 70 zemí světa se zaměří na výzkum lásky a přitažlivosti. Zajímají je nové trendy, které mohla akcelerovat izolace v době pandemie, jako je například seznamování na dálku a podobně. Podle Martina Pírka z Institutu celoživotního vzdělávání Mendelovy univerzity v Brně budou zajímavé i výsledky mezinárodních porovnání těchto fenoménů.

Public relations

   

Stoletá škola na Kociánce otevřela speciální Snoezelen pro děti s ADHD

Brno, 28. června 2021 – V brněnské Základní a Mateřské škole na Kociánce, která si letos připomíná 100 let od svého vzniku, nově pracují s neklidnými dětmi metodou Snoezelen. Příjemný relaxační prostor je vybavený vybranými světelnými a zvukovými prvky, vůněmi a hudbou. Na děti působí za účelem uklidnění a relaxace, ale i smyslové stimulace.

   

Průzkum: Zaměstnanci mají více práce a jsou častěji ve stresu

Brno, 11. června 2021 - Míra stresu v práci se oproti loňskému roku příliš nezměnila. Zvýšil se však stres v životě pracovníků, kteří se přesunuli do domácích kanceláří, a díky tomu jim scházely sociální interakce s kolegy i hranice mezi soukromým a pracovním životem. Lidem z výroby, logistiky a retailu zase vyšší stres způsobovaly obavy o zdraví. Více lidí si také letos stěžuje na celkové vytížení a množství práce. Vyplývá to z průzkumu personální agentury Grafton Recruitment.

   

Zájem o léčivky roste, lidé chtějí pečovat o své zdraví

Brno, 13. dubna 2021 - Zájem o léčivky v posledních letech v České republice roste a covidová pandemie tento dlouhodobý trend ještě přiživila. Odráží se to na rozloze osázených ploch, ale v současné době i na nedostatku semen. Velmi populární jsou bylinné čajové směsi, které ovlivňují horní cesty dýchací, působí proti horečce, desinfikují organizmus a mají vliv na posílení imunity.

   

Učitelé nemohou nahradit rodiče, tvrdí odborníci

Brno, 31. března 2021 - Rodiče si s dětmi neumí poradit, a spoléhají na školu, že jim děti „dovychová“. Když se velcí respektují a domluví se, dítěti se daří. Ve věcech rodinných nemá učitel žádnou šanci, měl by respektovat osud dítěte, který není v jeho moci změnit. To je jen několik myšlenek, které v našem rozhovoru rozvíjí speciální pedagog, lektor, psycholog a rodinný poradce Jiří Halda společně s ředitelem Tvořivé školy Čeňkem Roseckým.

   

Restrikce prohlubují i psychické obtíže studentů, zájem o brněnské poradenské centrum se zdvojnásobil

Brno, 26. února 2021 - Dlouhotrvající restrikce, nedostatek sociálních kontaktů, ztráta motivace, ale i úzkosti a deprese. To vše se projevuje negativně v době nekončící pandemie na studentech vysokých škol. Řada z nich už vyhledala služby psychologů. Na vině je především druhá vlna epidemie COVID-19, která nemá zatím konce.

   

Brněnský dopravní podnik se zapojil do kampaně proti rakovině

Brno, 11. února 2021 – I starší vůz může perfektně jezdit, pokud se mu věnuje potřebná péče. S touto myšlenkou chce brněnský dopravní podnik oslovit co nejvíce lidí a upozornit je tak na důležitost pravidelných preventivních vyšetření. Prostřednictvím příspěvků na sociálních sítích a svých webových stránek se tak připojuje ke Světovému dni boje proti rakovině.

   

Valentýn v lockdownu? Připravte pro vaši drahou polovičku sváteční menu!

Brno, 10. února 2021 - Blíží se svátek zamilovaných, který mnohdy milenci ani neslaví. Jenže v lockdownu se hodně věcí mění. Když nemůžeme na Valentýna vzít naši drahou polovičku na romantickou večeři do restaurace, musíme si něco dobrého připravit doma. Dopřejte si valentýnské menu, u kterého se se svou láskou pobavíte, a ještě si pochutnáte.

   

Strana 1 z 34