Brno podpoří organizace poskytující zdravotnické, prorodinné i proseniorské služby

Brno, 14. ledna 2022 - Městská rada doporučila zastupitelstvu schválit uzavření smluv s organizacemi poskytujícími služby zdravotnické, prorodinné a proseniorské, podporu neformálních pečovatelů a podporu prevence domácího násilí, jimž byla schválena individuální dotace z rozpočtu města Brna na rok 2022.

rodina dite deti

V rámci projednávání rozpočtu města Brna na rok 2022 jsou schvalovány individuální dotace organizacím doplňujícím zdravotnické, prorodinné a proseniorské služby a dále služby v oblasti podpory neformálních pečovatelů a v oblasti prevence domácího násilí. Město celkem podpoří 30 projektů.

„Rozsah zdravotnických, prorodinných a dalších služeb poskytovaných městskými, krajskými či státními organizacemi není v mnoha případech dostačující. Přitom jde o služby, které jsou nejen záslužné a pomáhající lidem v nouzi, ale v mnoha případech nutné a nenahraditelné. Navržené dotace dosahují výše 16,3 milionu korun. Ty se rozdělí mezi 30 projektů, které připravuje 17 organizací. Podpoříme například vzdělávání zaměstnanců v Hospici sv. Alžběty, ošetřovatelskou péči v Domě důstojného stáří organizace Betánie – křesťanská pomoc či projekt Sendvičová generace – neuchopený fenomén dnešní doby, který organizuje Centrum pro rodinu a sociální péči,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Mezi organizace, kterým byla schválena dotace, patří dále například Vodní záchranná služba Brno-město (dotace na zajištění první pomoci na Brněnské přehradě), Diecézní charita Brno (domácí zdravotní péčea další projekty) či Spondea (prevence sekundární viktimizace rodin ohrožených domácím násilím).

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...