Brno podpoří organizace poskytující zdravotnické, prorodinné i proseniorské služby

Brno, 14. ledna 2022 - Městská rada doporučila zastupitelstvu schválit uzavření smluv s organizacemi poskytujícími služby zdravotnické, prorodinné a proseniorské, podporu neformálních pečovatelů a podporu prevence domácího násilí, jimž byla schválena individuální dotace z rozpočtu města Brna na rok 2022.

rodina dite deti

V rámci projednávání rozpočtu města Brna na rok 2022 jsou schvalovány individuální dotace organizacím doplňujícím zdravotnické, prorodinné a proseniorské služby a dále služby v oblasti podpory neformálních pečovatelů a v oblasti prevence domácího násilí. Město celkem podpoří 30 projektů.

„Rozsah zdravotnických, prorodinných a dalších služeb poskytovaných městskými, krajskými či státními organizacemi není v mnoha případech dostačující. Přitom jde o služby, které jsou nejen záslužné a pomáhající lidem v nouzi, ale v mnoha případech nutné a nenahraditelné. Navržené dotace dosahují výše 16,3 milionu korun. Ty se rozdělí mezi 30 projektů, které připravuje 17 organizací. Podpoříme například vzdělávání zaměstnanců v Hospici sv. Alžběty, ošetřovatelskou péči v Domě důstojného stáří organizace Betánie – křesťanská pomoc či projekt Sendvičová generace – neuchopený fenomén dnešní doby, který organizuje Centrum pro rodinu a sociální péči,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Mezi organizace, kterým byla schválena dotace, patří dále například Vodní záchranná služba Brno-město (dotace na zajištění první pomoci na Brněnské přehradě), Diecézní charita Brno (domácí zdravotní péčea další projekty) či Spondea (prevence sekundární viktimizace rodin ohrožených domácím násilím).

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...